Міська влада вирішує проблему з інсуліном у Черкасах

Міська влада вирішує проблему з інсуліном у Черкасах

Проект програми забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет погодив щойно на своєму засіданні виконавчий комітет. Це дозволить місту покрити нестачу медичної субвенції на закупівлю ліків для діабетиків. Нині на ці потреби профільний департамент пропонує передбачити 6 млн грн. Остаточне слово – за міськими депутатами.

– У минулому році йшла мова про те, що послуги з гемодіалізу та закупівлю інсуліну здійснюватиме Національна служба здоров’я України, – прокоментував директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник. – Утім, у грудні позиція змінилася: ми отримали лист про те, що нам виділять державну субвенцію лише для першого кварталу й можливо після жовтня національна служба продовжить оплачувати закупівлю ліків хворим на діабет. Подібна ситуація склалася в усій державі.

За його словами, минулого року кількість хворих на цукровий діабет, які потребують препаратів інсуліну складала 2 146 осіб, нині ж вона зросла до 2 154 осіб. Упродовж січня та лютого цього року на ліки для них витратили 2 млн 200 тис. грн.

Нагадаємо, раніше міський голова Анатолій Бондаренко наголошував на тому, що місто Черкаси не залишить напризволяще хворих на цукровий діабет.

Залиште коментар