На Черкащині активізувалися кліщі (відео)

На Черкащині активізувалися кліщі (відео)

Біологиня Ольга Зубенко каже – через підвищену температуру повітря, комахи вийшли зі стану спокою раніше, а через аномально теплу зиму їхня кількість збільшилася. Про це інформує “Суспільне”.

Черкасець Дмитро Назарчук вигулює свою 6-річну собаку Шеріданс. Хлопець розповідає, що у парках практично не гуляє із собакою, надає перевагу місцям біля води:

– Намагаємося не ходити там, де є дерева, трава некошена, менш людні місця і де собаки гуляють. На початку березня проходили повз парк, ми навіть там не гуляли, проходили повз, а прийшли додому і побачили кліща. Ми намагаємося після прогулянки продивлятися собаку, щоб виявити зарані.

Дмитро розповідає, щороку на початку весняного сезону собаку обробляють спреями від кліщів:

– Її кусали кліщі, але не було наслідків, тому ми вважаємо, що наші дії допомагають боротися з ними.

Кандидатка біологічних наук Ольга Зубенко каже – кліщів цьогоріч багато і пояснює причини цього:

– В нас не було значних коливань температурних, не було низьких мінусових температур, якщо температурні показники сягають -20º, їх гине до 60–70%. Якби був сніговий покрив сантиметрів 40–50, теж була б загибель до 30%. Збільшується і чисельність гризунів. Не проводять дератизацію, не знищують їх. Велика кількість живителів, їм є на чому живитися.

Із тварин найбільше від кліщів страждають собаки, каже лікарка-ветеринар Валерія Литвиненко:

– Найбільш поширена в нашому регіоні – це хвороба піроплазмоз, це хвороба крові. Якщо не лікувати вчасно собаку і не ужити заходів, собака може просто загинути. Коти більш безпечно переносять кліщів – вони не хворіють цими хворобами, тому котів ми профілактично обробляємо препаратами, щоб вони не чіпляли кліщів, не носили нам їх додому і не мали запальні процеси на шкірі.

Лікар-інфекціоніст Черкаського обласного центру громадського здоров’я Валерій Шевчук розповів, які наслідки для людей можуть мати укуси кліщів:

– Кліщі можуть бути переносниками різноманітних захворювань, насамперед – це хвороба лайма, або бореліоз. Нині відомо, що кліщі цього року практично у сплячку не впадали, у зв’язку із теплою зимою і їх активність зараз підвищена. У місці укусу кліща через деякий час з’являється червона пляма. Після цього може бути і враження серцево-судинної, і враження нервової системи.

Залиште коментар