На Катеринопільщині знайшли три місця з рідкісною червонокнижною рослиною

Київський еколого-культурний центр знайшов у Катеринополі три місця з рідкісною червонокнижною рослиною ‒ рябчиком шаховим та буде створювати пам’ятки природи. Про це вони повідомляють на своєму акаунті у фейсбуці.

«Нещодавня експедиція КЕКЦ під проливним дощем до смт. Катеринополь у Черкаській області завершилася величезним успіхом – ми знайшли там три невідомі науке науці великі місця зростання рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги – рябчика шахового. Такого немає ніде в Європі, щоб дикий рябчик шаховий цвів серед міських вулиць!», – розповідає директор ГО «КЕКЦ».

Цю рідкісну рослину знають і люблять у всій Європі. Квітки шахового рябчика зображені на гербі населених пунктів Англії, Німеччини, Норвегії, Словенії, Швеції. У Німеччині 1993 р. його оголосили «Рослиною року». За даними Червоної книги України рябчик шаховий у центральній частині Україна має лише два місця зростання у Київській області. Про Черкаську область у Червоній книзі нічого не сказано.
Рябчик любить дикі, малозмінені луки з мінімальним людським впливом (невеликий сінокос чи випас). Росте в невеликих болотах, на луках, вздовж краю лісу або навколо невеликих вербових гайків. Саме такі луки ще частково  дивом уціліли біля Катеринополя на Черкащині, де ще росте рябчик. У Бельгії рябчик знищено повністю.
Чи збереже його Україна? Чи знайдеться тут для нього місце? Головні погрози для рябчика шахового  – оранка, забудова луків, а також будівництво штучних ставків, які заливають його місця проживання. Тому Київський еколого-культуний центр спільно з Управлінням екології Черкаської ОДА створюватиме тут пам’ятки природи для охорони рябчика шахового.
Хотілося б, щоб діти Катеринополя та сусіднього села Шостакове, та їхні діти могли побачити в майбутньому первоздані природні луки з квітучими рябчиками. Крім того, сам рябчик має право на життя.
До речі, через розвиток «зеленого туризму» сюди можна організувати ексурсії для мешканців інших регіонів України та Європи та поповнювати скарбницю Катеринопільської громади. Тільки це станеться в тому випадку, якщо ці унікальні луки не будуть осушені, розорані або забудовані котеджами, як це вже зроблено під Києвом. Треба ці луки, які є місцем сінокосу та випасу, захистити від можливої забудови котеджами.

Залиште коментар