На Уманщині встановлено 165 прізвищ бійців, похованих у часи Другої світової війни

На Уманщині встановлено 165 прізвищ бійців, похованих у часи Другої світової війни

4 січня в Уманському краєзнавчому музеї відбулося засідання круглого столу з питань краєзнавчого дослідження військових поховань часів Другої світової війни в Уманському районі.

 

Результати дослідження презентували головний спеціаліст міського відділу культури Євген Панчук і молодший науковий співробітник Уманського краєзнавчого музею Юрій Торгало. Про це йдеться на сайті Уманської районної ради.

Суть дослідження полягала у звірці наявних списків воїнів, загиблих та похованих у братських могилах на Уманщині у роки Другої світової війни, з військовими донесеннями про втрати особового складу Червоної армії, розміщеними на сайті ОБД «Меморіал» архіву колишнього Міністерства оборони СРСР (кожного прізвища), а також у виявленні раніше невідомих імен воїнів.

«У результаті досліджень повернуто прізвища похованим у братських могилах воїнам Другої світової війни в селах Уманського району. Всього встановлено 165 осіб, які були безіменні: у с. Дмитрушки — 29 осіб, Родниківка — 27, Краснопілка — 19, Бабанка — 12, Старі Бабани — 12 та ін. А також вилучено прізвища 48 осіб, які насправді не поховані на Уманщині», — зазначається у повідомленні Уманської районної ради.

Краєзнавче дослідження військових поховань часів Другої світової війни на Уманщині буде впорядковано у книгу «Назвемо всіх поіменно».

За словами голови районної ради Оксани Супрунець, яка також була присутня на круглому столі, проведене краєзнавче дослідження — це величезна робота, але насамперед — це пошанування пам’яті воїнів, які віддали своє життя задля перемоги над нацизмом в роки Другої світової війни.

Залиште коментар