На виборах у Шполі можна очікувати увесь перелік брудних політтехнологічних засобів, – експерт

На виборах у Шполі можна очікувати увесь перелік брудних політтехнологічних засобів, – експерт

Ми звернулися за коментарем до Володимира Присяжнюка, голови Черкаського міського осередку Спілки молодих політологів України, керівника соціологічної служби ГО «Академія стратегічних досліджень», пише Вчасно.

 – Як ви прокоментуєте хід виборчої кампанії з виборів міського голови та міської ради Шполянської об’єднаної територіальної громади?

– Попри велику кількість зареєстрованих кандидатів, по суті реальними претендентами є лише двоє – чинний шполянський міський голова Кравченко Сергій і очільник району Потапенко Володимир. Цікаво, що комісія, хоча й складається з представників Радикальної партії та БПП, по факту підконтрольна кандидату від БПП. Принаймні про це свідчить нещодавня заява КВУ (http://www.cvu.org.ua/search/q:Шпола). Очевидно, що попри наявність окремого кандидата від БПП – Валентина Лук’яненка, РПЛ та БПП домовилися про співпрацю.

Останнім часом більшість політиків чомусь впевнені, що тільки підкуп виборців дає гарантований результат. Не виключенням стали й вибори в Шполі. Зокрема дуже підозріло виглядає ситуація, коли в місті, де за даними міської ТВК проживає 16 тисяч виборців, розгорнуто 2 мережі в яких (за словами залучених туди виборців) до 10 тисяч осіб кожна.  Звісно можна списати 50% на брехню технологів своїм замовникам, але попри те чутки не виникають на пустому місці.

– Можете назвати когось конкретно, хто залучений до цих технологій? І звідки взагалі вся інформація?

– Інформація з відкритих джерел, з спілкування з колегами-експертами з інших регіонів. Якщо гворити про політконсалтинговий супровід кандидата Кравченка, то його (за даними місцевих експертів) здійснюють ті ж люди, що робили вибори Поплавському в 2014-му році, зокрема такий собі Олександр Бєлов, а курує кампанію Сергій Піньковський. Потапенку допомагає команда, що відзначилась на виборах в Чернигові (http://svoboda.fm/politics/chernigov/241995.html?language=ru) і Луганській області (http://antikor.com.ua/articles/112196-hitelej_luganshchiny_podkupajut_po_sheme_sokolova_i_davydenko_foto), зокрема Лобастова Наталія, яка відзначилася на виборах Сергія Шахова на Луганщині. Зокрема, ні для кого з шполян не секрет, що  Лобастова разом з Галиною Нікітіною (посилаючись на представників Адміністрації Президента і голову ОДА) вимагали у місцевих підприємців профінансувати мережу для свого кадидата додатково до тих коштів, які виділив патрон Потапенко – народний депутат Верховної Ради VII-VIII скликання, власник цукрового бізнесу і член депутатської групи «Партія «Відродження» Геннадій Бобов. За словами місцевих жителів, такі зустрічі були з керівництвом «Шполянської меблевої фабрики», агропідприємствами, що вирощують елітне насіння, місцевими фермерами. Про масу порушень регулярно згадує сайт Комітету виборців Укрїни, представник якого вже назвали вибори в Шполі одними з найпроблемніших (http://www.cvu.org.ua/search/q:Шпола%20 ).

Інша сторона заявляє, що «представники від ВО «Черкащани», прикриваючись посвідченням представника преси, здійснюють психологічний тиск та фізичне насилля відносно членів районної та міської виборчих комісій, фактично перешкоджаючи їх діяльності, ведеться непрямий підкуп виборців з боку партійної організації ВО «Черкащани», які проводять різні заходи в місті під партійною егідою, а міський очільник Кравченко також не гребує брати участь у таких акціях, використовуючи своє службове становище» (http://shpolavisti.com.ua/vlada/6079-spilna-zaiava-politychnykh-syl-shpolianskoho-raionu).

Особливо варто відзначити участь у виборчій кампанії технологів Наталії Лобастової і Галини Нікітіної. Лобастова у 2015 році вже затримувалася в Чернігові за підозрою в причетності до скупки голосів виборців (http://svoboda.fm/politics/chernigov/241995.html?language=ru). Далі цей дует відзначився на Сході. Свого часу, як свідчить інтернет-видання «Антікор», «для оперативної роботи в Луганській області були залучені технологи Олександр Копил, Наталія Лобастова і Галина Нікітіна. Саме вони й займалися скупкою голосів, таким чином і далі реалізуючи договорняки з сепаратистами, зміцнюючи пророссійське лоббі в українському парламенті» (http://antikor.com.ua/articles/112196-hitelej_luganshchiny_podkupajut_po_sheme_sokolova_i_davydenko_foto)

Тому, чесно кажучи, за наявності такого бекграунду, на виборах в Шполі можна очікувати увесь перелік брудних політтехнологічних засобів, що українці мали змогу спостерігати в 2013 році в Черкасах і в 2015 році в Чернігові. Єдине на що можна сподіватися – на зваженість і мудрість виборця, який мав би вже виробити імунітет до чорних технологій та продажних політиків. Тому, географічний центр України 30 квітня має скласти іспит місцевих виборів Шполянської ОТГ.

Джерело: http://v4asno.com/na-vyborah-v-shpoli-mozhna-ochikuvaty-uves-perelik-brudnyh-polittehnolohichnyh-zasobiv-ekspert/

Залиште коментар