Перша в Україні програма для страшокласників розроблена лісівниками Черкащини

Перша в Україні програма для страшокласників розроблена лісівниками Черкащини

До 2017 року в Україні не було офіційно затвердженої навчальної програми для вивчення школярами старших класів загальноосвітніх навчальних закладів основ лісового господарства. Цим питанням протягом останніх кількох років займалися лісівники та науковці Черкащини.

І результат спільної роботи не забарився. Наказом Міністерства освіти і науки України №1407 від 13.10.2017 року було затверджено та рекомендовано навчальну програму для вивчення предмету  “Основи лісового господарства”. Програма розроблена для 10-11 профільних класів загальноосвітніх навчальних закладів, опублікована та видана в авторській редакції у 2018 році.

Про це повідомила прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Над розробкою програми працювали: кандидат економічних наук, начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, Заслужений лісівник України Олександр Дзюбенко, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри лісового господарства Уманського національного університету садівництва Володимир Шлапак, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства Уманського національного університету садівництва Олександр Остапчук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства Уманського національного університету садівництва Сергій Коваль, директор ДП “Звенигородський лісгосп”, Заслужений лісівник України Анатолій Проценко, помічник лісничого Пехівського лісництва ДП “Звенигородське лісове господарство” Микола Бойко, вчитель географії та лісівництва Ризинської  ЗОШ I-III ступенів Валентина Бойко.

“Програмою профільного навчання “Основи лісового господарства” передбачено забезпечення загальноосвітньої проектно-технологічної підготовки учнів для свідомого подальшого професійного самовизначення. Вона спрямована на формування в учнів системи наукових знань про закономірності живої природи, умінь для збереження й охорони навколишнього середовища. А головне, ця програма допоможе забезпечити необхідними й достатніми знаннями старшокласників для продовження освіти у профільних вищих навчальних закладах лісівничого спрямування”, –. зазначає начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

 

Як наголошує ініціатор розроблення програми – помічник лісничого Пехівського лісництва ДП “Звенигородське лісове господарство” Микола Бойко, програма рекомендована для загальноосвітніх шкіл, що мають шкільні лісництва на базі державних лісових господарств. До слова, Ризинське шкільне лісництво, яким опікується Микола Мефодійович та вчитель шкільного лісництва Валентина Василівна Бойко, активно функціонує понад десять років і вже давно відоме як на Черкащині, так і за межами області своєю науково-дослідницькою діяльністю та лісівничими досягненнями. Окрім того, так склалося, що Ризинська ЗОШ загалом обрала лісовий профіль профорієнтаційного навчання – підписано угоди про співпрацю із Звенигородським лісгоспом, Уманським національним університетом садівництва, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Малинським лісотехнічним коледжем.

“Шлях до затвердження документу Міністерством освіти і науки України був непростим і довготривалим, адже подібна програма існувала лише для факультативів. Починаючи з цього року маємо повноцінну профільну програму для навчання лісовому господарству старших школярів. Розробляючи тематичні плани, автори максимально врахували всі напрямки господарської діяльності в лісі, відобразили передові технології та охопили такі напрямки як лісознавство, дендрологія, лісонасіннєва справа, лісові розсадники, лісові культури, лісова зоологія та мисливствознавство, практичне лісівництво, таксація лісу, основи лісоексплуатації, лісова фітопатологія та онтомологія”, – розповідає Микола Бойко.

Головна мета програми – підготовка старшокласників до виконання основних видів робіт у лісовому господарстві, професійне самовизначення, виховання ціннісного ставлення до природи, любові до природних багатств рідного краю. Розрахована на 420 годин, які розподіляються по 210 годин у 10 та 11 класах (6 академічних годин на тиждень), складена з врахуванням біологічних знань попередніх класів та призначена для 2-х років навчання.

Залиште коментар