Польща готується до можливого нового напливу українських біженців через російську агресію

У світлі зростаючої напруженості в Україні, Польща готується до можливості прийняття нової хвилі біженців, якщо російські військові дії спричинять зміщення фронту на захід.

Заступник міністра закордонних справ Польщі, Анджей Шейна, у розмові з виданням Rzeczpospolita, висловив занепокоєння щодо потенційного напливу мільйонів українців, переважно жінок та дітей, у разі подальшої ескалації з боку Росії. Шейна підкреслив, що хоча це може стати великим випробуванням для Польщі, країна готова надати притулок тим, хто тікає від війни.

“Ми повинні підходити до цього з позитивним ставленням,” – додав він.

Європейський Союз вже підтримав продовження тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року. Згідно з даними Євростату, станом на кінець листопада 2023 року, 4,27 мільйона громадян України отримали статус тимчасового захисту в ЄС.

Найбільшу кількість українських біженців прийняли Німеччина (1 235 960 осіб; 28,9% від загальної кількості в ЄС), Польща (955 110; 22,3%) та Чехія (369 330; 8,6%).

Польща, разом з іншими країнами Європейського Союзу, готується до можливої нової хвилі біженців з України, враховуючи потенційну ескалацію конфлікту з Росією. Заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна наголошує на важливості позитивного ставлення та готовності надати притулок тим, хто шукає захисту від війни.

Джерело: Слово про Слово

Залиште коментар