Сьогоднішнім пенсіонерам пенсію підвищать, а що чекає майбутніх?

Сьогоднішнім пенсіонерам пенсію підвищать, а що чекає майбутніх?

З 2018 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, буде збільшено до 25 років. На сьогодні цей показник поки що становить 15 років. Скільки людей не зможуть розраховувати на пенсію, а будуть отримувати державну соціальну допомогу у похилому віці, зараз ніхто не може спрогнозувати. На це звернув увагу присутніх на координаційній нараді в Черкаській ОДА голова Федерації профспілок області Петро Шевченко, передає кореспондент «Проголовне».

– Значна частина людей працездатного віку сьогодні працює в тіні. Тобто стаж їм не нараховується, і права на пенсію вони не набувають. У похилому віці вони зможуть розраховувати тільки на державну соціальну допомогу. Чи є якісь розрахунки, який відсоток черкащан буде отримувати допомогу замість пенсії? – звернувся він до начальника обласного управління ПФУ Світлани Зінник.

Вона саме пояснювала цю нову норму закону. Проте відповісти на це запитання не змогла, мотивуючи тим, що оперує цифрами, а не припущеннями.

– Зараз 90 % пенсіонерів, яким призначена пенсія, мають 20-25 років стажу. А на майбутнє я спрогнозувати не можу, – сказала Світлана Зінник.

При цьому голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко підтримав занепокоєність очільника профспілок, адже тіньова зайнятість, перебування на заробітках за кордоном можуть негативно вплинути на ситуацію в майбутньому.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар