Суд продовжив запобіжний захід черкаському митрополиту УПЦ МП

Суд продовжив запобіжний захід черкаському митрополиту УПЦ МП

У Соснівському районному суді Черкас 6 вересня продовжили запобіжний захід керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП митрополиту Феодосію (Денису Снігірьову). 

Прокурор клопотав про продовження запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко із зали суду.

Митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, керівника Черкаської єпархії УПЦ МП, підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі.

Продовження запобіжного заходу

Прокурор Коломієць клопотав про продовження запобіжного заходу, обґрунтувавши потребу тим, що злочин кваліфікується як тяжкий і головного свідка у справі ще не вдалося розшукати:

“Є потреба продовжити запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт. Позаяк підозрюваний може переховуватись від органів досудового слідства та заважати проведенню слідства. Цей злочин кваліфікується, як тяжкий, до того ж наразі триває воєнний стан. Місцеперебування головного свідка нині невідоме, тому у зв’язку з цим ми просимо продовжити запобіжний захід з носінням електронного засобу контролю”.

Прокурор додав, що на сайті Черкаської єпархії з’явилося нове відеозвернення митрополита Феодосія:

“Сьогодні (6 вересня — ред.) на сайті єпархії ми знайшли звернення до Зеленського, черкаського суду та влади України. Я вважаю, що це тиск на суд, який займається цією справою, та владу. Зазначені мною ризики і раніше і зараз актуальні, ба більше — деякі з них збільшилися, тому я прошу продовжити запобіжний захід”.

Адвокати своєю чергою просили змінити запобіжний захід на більш м’який.

“Оскільки прокурор, відповідно до закону, має довести ризики, він цього не зробив. Ми подали клопотання про послаблення запобіжного заходу на особисте зобов’язання, цього буде достатньо, без носіння електронного браслета. Наразі відсутні обставини, щоб продовжувати йому попередній запобіжний захист”, — зазначив адвокат.

Адвокатка Снігірьова додала:

“Прокурор зазначив, що обвинувачений продав свій будинок, і тепер в нього немає міцних соціальних зв’язків. Але продана нерухомість, а прокуратура вказує, що треба застосувати цілодобовий домашній арешт. Одне суперечить іншому — як застосувати цілодобовий домашній арешт до людини, яка продала свою нерухомість”.

Своєю чергою прокурор зацитував, які слова саме становлять ризик у зверненні та додав, що дві автівки та будинок на Київщині були передані матері того, хто очолює зараз Черкаську єпархію Антонія. 80-річній жінці та куплені нею в один день.

Підсудний Денис Снігірьов пояснив:

“Це подружжя, яке мені позичило мені гроші на придбання цього будинку 10 років тому. І коли від мене відкрили цю справу з можливістю конфіскацією цього майна, я матеріально передав це майно назад, щоб виконати зобов’язання. Я повернув позику, яку брав у людей 10 років тому. Якби в мене СБУ забрало це, то я людям нічого не віддав, і сам би все втратив”.

Суд задовольнив клопотання прокурора і продовжив запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета — на 60 днів, до 4 листопада 2023 року.

Залиште коментар