“Той, хто носить масочку, буде їсти пасочку”…

“Той, хто носить масочку, буде їсти пасочку”…

Юлія Баранько, черкащанка, пост на особистій сторінці у фейсбук

Та хто така та ВООЗ, щоб давати рекомендації “експертам з соціальних мереж”!?? Саме таке враження у мене останнім часом складається, коли в стрічці новини виринає чергове обговорення/мемчик/фото про маски.

Відтак, до сьогоднішнього перекладу рекомендацій #who_українською дозволю собі додати кілька фото, скринів і т.д. із різних соцмереж. Тож, офіційна позиція ВООЗ щодо масок така:
‘Чи потрібно тобі носити маску?

ТАК, якщо у тебе є симптоми респіраторних захворювань – кашель, утруднення дихання.
ТАК, якщо ти доглядаєш за особою, що має симптоми респіраторних захворювань.
ТАК, якщо ти медичний працівник і маєш стосунок до людей, які мають симптоми респіраторних захворювань.
НЕ ПОТРІБНО для громадськості, що не має симптомів респіраторних захворювань.”

Особисто я відношу себе до когорти людей, які роблять висновки на основі рекомендацій авторитетних організацій та фахівців, тим паче, якщо сама не є фахівцем у тій, чи іншій галузі.
Тому далі не мої роздуми, а компеляція таких джерел, для тих, хто каже, що навіть, якщо маска не обов’язкова, то від її використання гірше не буде.

1. Надпопит породжує дефіцит, дефіцит породжує зростання цін та обмежує доступ до цих товарів та послуг тих категорій, які дійсно їх потребують. Ще один наслідок – спекуляція та заповнення ринку неякісними аналогами товару/послуги (підручник з економіки).
А потім ми бачимо оголошення від медиків з проханням допомогти з масками, стареньких людей, яких без маски не впускають в магазин за хлібом, чи до відділення банку отримати пенсію.
2. Неправильне використання маски може становити значну небезпеку (ВООЗ). І мова тут не лише про те, що її можна неправильно вдягнути/утилізувати. Це і повторне використання одноразових (ціна та дефіцит), і неякісна санобробка багаторазових (хтось не знає, хтось ігнорує, а хтось носить модну масочку з шовку, чи штучних тканин, яка фізично не витримає необхідної термічної обробки). І тут раджу почитати дані ВООЗ про те, яким крутим інкубатором стають такі маски для вірусів, грибків та бактерій.
3. Надмірне використання масок уже стало екологічною загрозою планетарного масштабу (WWF).

Здоров’я нам усім і мудрості.
Ps: усі фото взяті із відкритого доступу в мережі Інтернет.

Залиште коментар