У Білозірському лісництві вирощують сосну жорстку та карагану

У Білозірському лісництві вирощують сосну жорстку та карагану

На території Білозірського лісництва Черкаського лісгоспу розташований затишний лісовий розсадник площею 1 га, де зростає понад 250 тисяч штук сіянців основних та супутніх лісоутворюючих порід. Чотири роки тому територію лісорозсадника обладнали системою крапельного зрошення, що сприяє оптимальному росту сіянців та їх відмінній якості. Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Цьогоріч там зростає сосни звичайної – близько 200 тисяч сіянців, дуба червоного – 40 тисяч сіянців, дуба звичайного – 10 тисяч сіянців та горіха чорного – понад 1 тисяча сіянців.

Окрім того, білозірські лісівники експериментують – віднедавна почали вирощувати тут й нові для лісництва деревні породи. Як пояснює лісничий Володимир Фіалковський, це насамперед пов’язано з пошуком більш стійких до кліматичних змін порід та потребою у створенні змішаних лісових культур.

Наразі у білозірському лісовому розсаднику зростає понад тисяча сіянців карагани (акації жовтої) – ця чагарникова порода досить посухостійка та добре приживається на піщаних грунтах, а ще є гарним медоносом. У лісництві планують її висаджувати у буферних рядах при створенні культур сосни звичайної. А ще у лісорозсаднику зростає понад дві тисячі сіянців сосни жорсткої, для якої характерне зростання на бідних грунтах, у тому числі й піщаних, та яка є стійкою до посух.

«Нині ми працюємо в таких у мовах, коли потрібно експериментувати та вводити нові деревні породи, які є більш стійкими до кліматичних змін. В останні роки науковці стверджують, що Черкащина переходить із зони Лісостепу в Степ – і ми це бачимо по стану наших лісів. Тож такий курс у роботі взято у всіх структурних підрозділах підприємства», – зазначає директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт.

До слова, у Білозірському лісництві самостійно забезпечують власні потреби у посадковому матеріалі та щорічно створюють 20-25 гектарів лісових культур.

Залиште коментар