У прокуратурі Черкащині прозвітували підсумки роботи за півріччя

У прокуратурі Черкащині прозвітували підсумки роботи за півріччя

Попри складну криміногенну ситуацію в державі, в області дещо зменшився рівень злочинності на 10 тисяч населення. Він складає 88,3 правопорушень проти 89,6 за аналогічний період минулого року.

Поменшала у порівнянні з минулим роком кількість особливо тяжких злочинів (-22%) та злочинів середньої тяжкості (-4,7%), зменшилось число облікованих кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я (-13,7%), очевидних умисних вбивство (-15,6 %), правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості (-18,2%) та злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина (-9,7%). Майже на третину зменшилось число грабежів (-24,4%) та кількість викритих злочинів у сфері господарської діяльності (-34,0%).

Майже у всіх районах області значно покращилася робота із викриття фактів збуту наркотичних засобів (+81%).

Упродовж січня-червня 2017 року за результатами досудового розслідування прокурорами скеровано до суду з обвинувальним актом 61 кримінальне провадження про корупційні діяння стосовно 42 осіб.

Упродовж поточного року слідчими органів прокуратури розслідувалося 241 кримінальне провадження. Досудове розслідування завершено більш ніж у половині проваджень. З них до суду скеровано 2 кримінальні провадження щодо застосування катувань та іншого жорстокого поводження працівниками правоохоронних органів, 6 – щодо хабарництва, вчиненого правоохоронцями, 3 – щодо зловживання ними владою, 2 – щодо перевищення влади або службових повноважень.

Також, досягнуто позитивних результатів роботи на напрямі представицтва інтересів держави в судах. Прокурорами протягом першого півріччя 2017 року пред’явлено позовів на суму 191 млн. грн., з яких судами вже задоволено на суму 128 млн. грн. За позовами органів прокуратури області повернуто у державну власність більш ніж 333 га земель та цілісний майновий комплекс «Шполянський елеватор» ПАТ «Державна продовольча зернова компанія України».

Про результати діяльності прокуратури на окремих напрямах діяльності поінформували на нараді  перший заступник, заступники прокурора області, також заслухано керівників місцевих прокуратур.

Зі слів прокурора області, не всі прокурори спрацювали однаково ефективно, тому очільник відомства, закінчуючи нараду, вимагав у підпорядкованих прокурорів максимально вжити дієвих заходів, спрямованих на підвищення ефективності реалізації прокурорських повноважень на всіх напрямах роботи, окремих з них попередив про притягення до відповідальності у разі неналежного виконання своїх посадових обов’язків у подальшому.

За результатами проведеної наради прийнято відповідне рішення з визначенням низки заходів, які необхідно реалізувати.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

Залиште коментар