В області зареєстровано 43 хворих на кір

В області зареєстровано 43 хворих на кір

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжується здійснення епіднагляду з лабораторним супроводом захворюваності на кір в області.

За результатами нагляду станом на 19.03.2018 року зареєстровано 43 випадки хворих на кір, з яких 34 особи були не щеплені проти даної інфекції. Так, в Золотоніському районі зареєстровано 18 випадків захворювання на кір, Тальнівському районі – 6, Городищенському районі – 5, К.-Шевченківському районі – 4, м. Черкаси – 3, Звенигородському та Лисянському районах по 2, м. Умань, Драбівському та Маньківському районах по 1. Серед захворілих осіб – 25 дітей віком до 17 років.

Про це повідомили в ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Епідситуація контрольована.

Кір – висококонтагіозне вірусне інфекційне захворювання на яке хворіють лише люди. Зараження відбувається тільки від людини до людини повітряно-крапельним шляхом.

Симптоми хвороби можуть проявитися протягом декількох днів після зараження (інкубаційний період хвороби від 8 до 21 днів). Ранніми ознаками захворювання є дрібні висипання рожевого чи білястого кольору на піднебінні, щоках, яснах і губах (плями Бєльського – Філатова – Коплика). Для кору характерна поява на тілі висипання у вигляді червоних плям, які з’являються на 4 – 5 день хвороби. У хворого на кір раптово підвищується температура тіла, вона може досягти 40 градусів. Запалюються слизові оболонки очей, ротової порожнини і дихальних шляхів, з’являється нежить і сильний кашель, збільшуються шийні лімфовузли. Хворий страждає від загального нездужання, відсутності апетиту і м’язової слабкості. При ослабленому імунітеті захворювання на кір часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Надійним заходом попередження кору на сьогодні є специфічна профілактика населення. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб — кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. У шестирічному віці здійснюється ревакцинація. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Імунізацію проти кору необхідно проводити тим, хто не був раніше щеплений проти даного вірусу та не хворів на кір, підліткам в 15-17 років.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Люди, що перехворіли на кір, зберігають стійкість до цього вірусу на все подальше життя. Рецидиви спостерігаються вкрай рідко. Перші півроку після народження дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла й не робила щеплення, дитина імунітету не матиме.

Залиште коментар