Великий герб Золотоноші розробили черкаські історики

Великий герб Золотоноші розробили черкаські історики

У Будинку школяра голова черкаського обласного геральдичного товариства Олег Толкушин презентував містянам великий герб міста.

Його розробкою фахівець займається близько тридцяти років, — пише «Золотоноша». Щоб втілити проект, геральдистам знадобилося аналізувати архівні дані, що зберігаються у Золотоноші, Черкасах, Києві, а також закордоном – в Росії і Польщі. Кожний елемент герба, за словами знавців геральдики, історично виправданий.

В якості центрального елемента великого герба Золотоноші закладено вже традиційний щит із козацьким хрестом. Це – основа прапора міста та малого гербу, які були затверджені ще в 1992 році. Над щитом корона, яка вказує на статус Золотоноші як міста, тримають його двоє знакових осіб в його історії. Передусім зображено тут черниця з книгою, адже у давній Золотоноші було три монастирі, які довгий час були ледь не єдиним джерелом освіти місцевих жителів. Другий щитотримач – ремісник. Як свідчать архівні дані, наше місто мало потужне ремісниче братство, яке не лише розвивало цехове виробництво, а й активно допомагало громаді. В руці ремісник тримає прапор братства.

Сам щит розташовано на земляній основі з рослинністю. За словами авторів, золотоніські поселення – одні з найдавніших на Черкащині. До всього ж, тут чимало природоохоронних зон.  Чорнобривці  на гербі символізують вже сучасний розвиток міста та репрезентують Золотоношу як місто чорнобривців.

Проект герба винесуть на розгляд депутатів міської ради.

Залиште коментар