“Вихідний: запрошує “Чайка”, – черкаський краєзнавець Борис Юхно (фото)

“Вихідний: запрошує “Чайка”, – черкаський краєзнавець Борис Юхно (фото)

Цікавими історіями, пов’язаними із черкаським рестораном “Чайка”, на сторінці в “Фейсбуці” поділився історик і краєзнавець Борис Юхно:

“Щасливе моє теперішнє сусідство по роботі з Облархбюро дозволяє туди ходити, як колись казали, “без калош”. І у Наталії Володимирівни завжди знайдеться якась папка, в яку я раніше не заглядав. Якби ж знаття, що в якій! Тоді б у розділі “Ретро Граду” про 1966 рік була б котраась із цих фотографій. Оскільки нічого оригінального я тоді не знайшов, то й обмежився рядком – перші відвідувачі завітали до ресторану на початку травня. Передрук старого тексту в цій ситуації не зарадить, бо краще один раз побачити, аніж три рази перечитати. І аж тепер – повний комплект.

З почутого до теми пригадується, що воцаріння дорогого Леоніда Ілліча супроводжувалося не лише раптовим збільшенням асортименту продуктів у гастрономах, а й “ресторанізацією” країни. Провінційні чайні й буфети нікуди не поділися, але тепер партія забажала аби народ відпочивав культурно і красіво. Тому кількість кінотеатрів і ресторанів обласних центрів мала бути співставною. Про рознарядку на райцентри не скажу, але десь із тих часів неподалік РБК завжди можна було знайти якийсь “Жовтень”, “Зустріч” чи “Ювілейний”. Усі вони були мало не однаковими: з великими фасадними вікнами, інтер’єрними панно та запахом кухні у залах.

Якщо не помиляюся, “Чайка” стала першим черкаським рестораном не при чомусь там, готелі чи одному з трьох вокзалів, а сегментованим. На загал зі старих пригадуються ще “Черкаси”, “Дорожний”, “Колос” та “Їдальня №1” на Урицького, 229 із функціями ресторану, але де їхнє місце у цій ієрархії сказати не берусь, оскільки тоді ще не мав фізичної можливості їх відвідувати. Та не сумніваюся, що старші земляки тут щось додадуть, а якщо треба – то й віднімуть. Насправді їхня хронологічна коректура дуже важлива. Бо туалет в Комсомольському парку викопали не 1973 року, а десь 1965-го, коли й будували “Чайку”, а пізніше лише причепурили . Ну все, тепер старий текст з нагоди.

“Великою популярністю користується у черкащан, у численних гостей міста новий ресторан у Комсомольському парку, який може одночасно прийняти 450 відвідувачів. Через великі вікна-вітрини ресторану добре видно неповторні краєвиди прибережної зони і широкий Дніпро, що розливається біля Черкас аж до самого горизонту. Оздоблення фасадів та інтер’єрів ресторану виконали архітектори В.Скугарєв та Є.Спиридонов у співдружності з художниками Т.Лящуком та В.Пащенком.
Перш за все привертає увагу яскраве тематичне панно “Гопак” у вестибюлі. Барвисті національні костюми танцюристів, що виконують запальний танок, їх бадьорість і радість створюють у відвідувачів хороший настрій, а смачні українські страви і ввічливий персонал ресторану підтримують його увесь вечір. І саме тому тут завжди влаштовуються родинні свята, весілля, відзначаються ювілеї”.

Залиште коментар