Як на Черкащині вирішується питання безпритульних тварин гуманними методами?

Як на Черкащині вирішується питання безпритульних тварин гуманними методами?

У 13 із 20 районів Черкащини уже проводиться масова стерилізація та вакцинація проти сказу безпритульних тварин. Лише цієї осені, протягом кількох днів, у Городищі, Маньківці, Шполянській та Єрківській ОТГ стерилізували та вакцинували проти сказу 102 безпритульні тварини. Днями ці роботи продовжаться у Корсуні та Чигирині. Загалом, за 2 роки від часу прийняття на Черкащині обласної Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, через її дію пройшло вже 1044 тварини – що упередило появу на вулицях тисяч нових безпритульних тварин.

– Сьогодні гості нашого міста дивуються тому, що майже усі собаки, яких вони бачать на вулицях, мають у вушках кліпси – мовляв, у нас тут майже Європа, – говорить заступник міського голови м. Звенигородка Сергій Щербина. – А ми за рік практично закрили проблему безпритульних тварин. Іноді «добрі люди» підкидають нових – але тепер набагато менше: бачать, що ми взяли під контроль це питання, бояться.

– Ми пішли на це, аби вирішити одне із найбільш актуальних питань, із яким звертаються мешканці, – додає міський голова м. Городище Володимир Мирошник, – стерилізували самок, що переважно і стають причинами зграй на вулицях міста і незадоволення людей.

– Два роки тому Черкащина – першою в Україні – прийняла і почала впроваджувати обласну Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, що передбачає їх стерилізацію та вакцинацію проти сказу, – зазначає керівник Черкаського обласного благодійного фонду «Життя» (офіційний співвиконавець Програми) Оксана Савіцька. – Розпочавшись із безкоштовної роботи на Черкащині представників Міжнародної благодійної організації «Чотири лапи» (371 стерилізована тварина у Каневі, Золотоноші та Катеринополі), зараз програма активно впроваджується уже у 13 районах області, у тому числі – в ОТГ.

– Ми виділили 20 тисяч гривень, що дозволило вакцинувати проти сказу та стерилізувати 31 тварину, – констатує голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко. – Як бачите, кошти невеликі, проте дають можливість запобігти значно більших витрат у майбутньому. На наступний рік ми продовжуватимемо працювати над проблемою безпритульних тварин. Робимо ще один крок до того, аби Шполянська громада, що у самому серці України – стала справді взірцем для наслідування у впровадженні кращих практик вирішення місцевих проблем.

Найбільше тварин – від початку дії Програми, за словами Оксани Савіцької, вакциновано та стерилізовано у Каневі (274), Золотоноші (180), Смілі (160) та Звенигородці (153), де роботи проводяться протягом усього року. У більшості випадків, владі активно допомагають місцеві волонтери. Але головне – впровадження Програми змінює ставлення до безпритульних тварин у місцевих мешканців.

– Люди починають ставитися до тварин з більшою повагою, бачити у них істот, про яких можна і треба турбуватися, – констатує голова Єрківської ОТГ Леонід Польовий. – У нас вакцинували проти сказу та стерилізували 46 тварин, і частину з них люди відразу забрали додому.

– Хоча ми і закладаємо до бюджету відповідні кошти, у Золотоноші люди активно долучаються до допомоги безпритульним тваринам – у ветеринарних аптеках міста стоять скриньки для збору коштів, які витрачаємо на стерилізації та вакцинації, – констатує міський голова м. Золотоноша Віталій Войцехівський. – У школах стоять контейнери для збору пластикових пляшок (проект «Собачка з пляшки»), кошти від здачі який також витрачаються на безпритульних тварин.

Залиште коментар