Як погодні аномалії вплинули на цьогорічний урожай, повідомили синоптики

Як погодні аномалії вплинули на цьогорічний урожай, повідомили синоптики

Погода в цьому році принесла чимало сюрпризів аграріям області. Досить згадати «лютневий» березень, дуже коротку весну, яка різко перейшла в жарке літо. Про це повідомляє директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

Як наслідок, весняна посівна замість 3-х місяців тривала півтора, вимагала одночасно сіяти всі культури та ускладнювалась високими температурами та швидким висиханням ґрунту.

Дощів влітку хоч і було мало, але йшли вони вдало. Саме липневі зливи, які нашкодили готовим до збирання озимим зерновим, були досить вдалими для формування врожаю пізніх культур та фруктів. Чимало хвилювань завдавали і холодні ночі влітку та «гойдалки» температури і дощів. «Мінус» у такій погоді – грибкові хвороби, «плюс» – нові рекорди врожаю цукрових буряків, соняшнику та кукурудзи. Як наслідок і новий рекорд зерна за роки існування області.

Цілком сприятливо складаються і умови для формування врожаю зимуючих культур наступного року. Зима хоч і рано, але м’яко розпочалась на Черкащині. З початку зимівлі мінімальна температура в повітрі нижче 11° морозу, а на глибині вузла кущіння нижче 4° морозу не опускалась, не створюючи загрозу для перезимівлі.

За прогнозом синоптиків, до кінця листопада очікується мінливий характер погоди. В зимову ідилію погоди – без опадів та з морозами до 13°, корективи внесе південний циклон, який формуватиме погоду Черкащини в період 25-27 листопада. Він зумовить значні коливання температури, посилення вітру та «підкине» чергову порцію снігу. Така погода небезпеки для зимуючих культур не становить, проте ускладнюватиме роботу комунальних, дорожніх служб, енергетики.

Залиште коментар