Як привести себе у гарну фізичну форму, займаючись удома: поради черкаської бодібілдерки

Як привести себе у гарну фізичну форму, займаючись удома: поради черкаської бодібілдерки

Стовпчик термометра на Черкащині почав невпинний рух угору. Тож саме час позбавлятися від зайвих кілограмів, «наїдених» за зиму. Експерти радять почати займатися спортом у домашніх умовах. Це, по-перше, допоможе впоратися з власною сором’язливістю, адже не потрібно виходити з зони комфорту. По-друге, допоможе швидше позбутися зайвої ваги завдяки відсутності стресу. Врешті, це зручно у зв’язку з гнучким графіком домашніх тренувань.

Єлизавета Бобильова, бодібілдерка з Черкас, рекомендує взяти на олівець такий «домашній спорт», адже й сама практикує цей формат занять. Ми вирішили запитати про основні правила ефективного домашнього тренування.

Скажи, будь ласка, чи можна тримати себе в формі, не витрачаючи ні багато часу, ні коштів?

– Звісно, що так. У студентські роки були періоди, коли я не мала змоги займатися на тренажерах або тренуватися у спортивному залі. Тому я працювала над собою вдома і все одно отримувала бажаний результат. Для цього необхідно мати лише декілька квадратних метрів вільного простору і мотивацію.

– Якими дієвими фізичними вправами ти можеш поділися з читачами?

– По-перше, це присідання. Можна розпочати з двадцятки, щодня збільшуючи кількість на 5. Вправу повторювати зранку і ввечері, аби тримати в тонусі тіло протягом усього дня.
По-друге, дуже дієвою вправою вважається планка. Виконується так: лягаєте на підлогу, спираєтесь на лікті, підіймаєте тіло на носочках так, аби лінія від голови до п’ят була абсолютно рівною. Бажано, аби сідниці не були піднятими вгору, а якраз і утворювали цю пряму лінію. Планку слід робити декілька разів на день. Наприклад, зранку і ввечері. Починати варто з 30 секунд, а далі тривалість стійки подовжувати.
Хорошою вправою вважається підйом на носочках. Потрібно стати прямо (обов’язково тримаючи осанку), поставити ноги по ширині плечей, долоні покласти на талію. Підійматися на носочках 15-20 разів, потім відпочити і глибоко подихати близько хвилини. А потім повторити цей цикл ще тричі. Тобто зробити чотири підходи.

– Про які правила під час тренувань важливо не забувати?

– Обов’язково підтримувати водний баланс в організмі. Запам’ятайте: тіло по-справжньому тренується з тієї секунди, відколи ви починаєте пітніти. Тож потрібно працювати так, аби з вас тік піт. Випивайте по 2-3 ковтки води під час такого інтенсивного тренування.
Не забувайте й про те, що тренуватися варто наполегливо, але якщо ви почуваєте себе не дуже добре або в процесі щось починає боліти – припиніть або виконання вправи, або ж усе тренування.

– Які ще важливі складники домашніх тренувань ти можеш назвати?

– Невід’ємна від тренування частина – це харчування. Важливо щодня вживати фрукти й овочі. Наприклад, для сніданку чудово підійде банан чи грейпфрут – ви ним насититеся, водночас не переїсте. Для вечірнього перекусу підійде звичайне яблуко, апельсин чи мандарин. Протягом дня бажано вживати будь-які фрукти чи овочі, аби підтримувати вітамінно-водний баланс в організмі. Доповнити це можна нежирним кефіром, ряжанкою або йогуртом без наповнювача.

– А як мотивувати себе в ті моменти, коли не можеш подолати лінощі?

– Особисто мені допомагає складений план дій на день або тиждень. Я записую, які вправи мені потрібно зробити, уявляю, як це наблизить мене до цілі бути успішнішою. Звісно, можна ще уявити або познайомитися з авторитетною для вас людиною, перед якою буде соромно за невиконані справи. Однак для мене та авторитетна людина – це сама Я.

Аліна Євич

Залиште коментар