Як пережити спеку? Поради від гідрометцентру

Як пережити спеку? Поради від гідрометцентру

Черкащина знаходиться на межі двох баричних систем: антициклону з півночі та циклону з півдня. Тому є ймовірність утворення окремих грозових осередків. Південний вітер допоможе сонцю підвищити денну температуру до спекотних позначок.

Чим небезпечна спека?

Спека призводить до згущення в організмі крові (а це загрожує виникненням тромбів). Навантаження на всі системи організму при цьому збільшується. У спеку знижується кількість кисню в повітрі, у людини настає гіпоксія – кисневе голодування. Навіть практично молоді та здорові люди в спеку не відчувають себе бадьорими, стає важко дихати, навалюється млявість і сонливість. Якщо ви відноситеся до метеозалежних людей або у вас вегето-судинна дистонія, спека теж може негативно вплинути на ваше самопочуття.

Що пити в спеку?

Наш організм у спеку швидко втрачає воду. Особливо сприйнятливі до зневоднення діти і люди похилого віку. Щоб не допустити зневоднення організму, потрібно пити стільки раз, скільки хочеться – до 3 літрів в день.

Разом з потом наш організм втрачає і необхідні солі і мінерали – магній, кальцій, цинк, тому щоб заповнити їх втрату, найкраще пити мінеральну воду, воду, підкислену лимоном, фруктові та овочеві соки.

Соки дають організму безліч цінних мікроелементів і вітамінів, тому в спеку після них не хочеться їсти і ми відчуваємо приплив сил і енергії. Пийте морси, компоти з фруктів, зелений чай (він чудово тонізує і добре втамовує спрагу).
Пити краще невеликими порціями, але часто. Тоді водний баланс в організмі буде в нормі, що сприятливо позначається на здоров’я і на красі шкіри.

Кілька порад:

Не пийте крижану воду – занадто холодна вода знижує кровопостачання слизової оболонки шлунка, і організм повинен буде витратити багато енергії, щоб нагріти її до температури тіла. Плюс можна застудитися – фарингіт або ангіна в спеку не так уже й рідко зустрічаються.

Щоб охолодити воду, краще додавати в неї кубики льоду. Кількість кубиків простіше регулювати, досягаючи бажаної температури води.

Не пийте під час їжі, це ускладнить процес травлення і перевантажить шлунок.

Солодкі газовані напої не здатні вгамувати спрагу, вони тільки підсилюють її. Тому в спеку віддавайте перевагу несолодким напоям.

Не пийте в спеку алкоголь і каву, які виводять з організму мінерали і воду.

Пережити спекотну пору буде значно простіше, якщо ви станете дбайливо і уважно ставитися до свого здоров’я. Прислухайтеся до свого організму та постарайтеся створити для нього щадний режим.

Залиште коментар