Як запобігти та виявити хворобу Лайма

На Черкащині з початку 2023 року медики зареєстрували 28 випадків інфікування хворобою Лайма. У зв’язку з цим головний санітарний лікар області Володимир Папач розповів Суспільному, як запобігти хворобі та визначити її.

За словами Володимира Папача, цьогоріч випадків хвороби Лайма фіксують більше, ніж у 2022 році. Медик розповів, як найчастіше заражаються хворобою:

“Зараження людей хворобою Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) відбувається під час відпочинку в лісі, в паркових зонах, найчастіше – під час перебування на дачах та присадибних ділянках. У більшості випадків хвороби Лайма хворі відзначають факт присмоктування кліща або укусу невідомою комахою”.

як визначити хворобу лайма

Захворювання виникає після укусу або присмоктування кліща, зазначив медик:

“Захворювання супроводжується характерним клінічним проявом – мігруючою еритемою, яка являє собою кільце гіперемованої шкіри з більш блідим центром. У процесі свого розвитку еритема поступово в центрі блідне, зона почервоніння переміщується до периферії, поступово гасне, зливаючись із непошкодженою шкірою. Часто разом з еритемою у людини з’являється гарячка, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота тіла і млявість”.

Якщо захворювання не лікувати у ранній стадії, то пізніше уражаються різні органи і системи організму: нервова, серцево-судинна система, опорно-руховий апарат, селезінка та печінка, пояснив фахівець. Чим раніше почати лікування, тим швидше і повністю видужає людина.

Володимир Папач пояснив, як можна запобігти небезпеці захворювання:

“Найпростішим і надійним засобом профілактики захворювання залишаються заходи, спрямовані проти нападу кліщів: використання ефективних репелентів та застосування засобів індивідуального захисту. Велике значення надається самооглядам та взаємооглядам, які треба здійснювати кожні три-чотири години перебування в лісі та під час виходу з нього. Якщо кліщ устиг проникнути на шкіру людини, йому ще необхідний певний час для відшукування місця присмоктування. Присмоктуванню перешкоджає рухливість м’язів тіла, тому найчастіше кліщі присмоктуються тоді, коли людина перебуває у стані спокою.

Постійне знімання з себе навіть причеплених до тіла кліщів може запобігти зараженню. Не можна допустити, щоб кліщ залишився на тілі людини на ніч, тоді він стає непомітним. Важливо пам’ятати: чим триваліше кліщ перебуває на тілі під час кровосмоктання, тим більше зростає його інфікувальна сила”.

Залиште коментар