Яких фахівців бракує в Черкасах?

Яких фахівців бракує в Черкасах?

На ринку праці не збалансований попит і пропозиція. Щорічно в Черкасах випускають велику кількість юристів, маркетологів та економістів, реальний попит на яких дуже низький. Але навіть серед цих випускників мало справжніх фахівців, які розбираються у своїй галузі. Журналісти “In.ck.ua” вирішили дізнатися у топ-менеджерів різних сфер бізнесу, яких фахівців насправді бракує в Черкасах, повідомляє “Дзвін”.

Кухарі та кондитери

Не вистачає всіх – від прибиральників до керівників. Також недостатньо людей робочих професій: електриків, теслярів, зварювальників. У нас постійно відкриті вакансії товарознавця, маркетолога, аналітика, касира. Така ситуація у сфері торгівлі по всій Україні.

Найбільший попит на кухарів і кондитерів, і він постійно зростає. Це пов’язано з розвитком сфери послуг: закладів громадського харчування – багато, а кулінарів – мало. За рік у Черкасах з’являється 20-30 кухарів-випускників, і не всі залишаються в місті або йдуть працювати за спеціальністю. Професії кухаря складно навчитися з нуля, тому важливо мати досвід роботи або освіту. Ми пропонуємо офіційне працевлаштування, соціальні гарантії, середню зарплату по місту – від 4 до 5 тисяч гривень, і графік роботи 2 дні робочих, потім 2 вихідних. А якщо людина “втягується” у роботу, обов’язково просувається по кар’єрних сходах. За день магазин відвідує до 3500 людей. Щоб задовольнити потреби покупців, іноді кухарям за зміну потрібно зробити понад 20 кг пельменів. Але завдяки спільній роботі бригади цей процес проходить непомітно.

Щоб взяти на роботу одного професіонала, потрібно розглянути не менше 10 кандидатів. Перед працевлаштуванням людина проходить дві співбесіди та стажування. На першій співбесіді звертаємо увагу на резюме та досвід роботи, на другому оцінюємо зовнішній вигляд та охайність, а на стажуванні – гнучкість і здатність до навчання людини. На стажуванні кандидат заглиблюється в специфіку роботи, у цьому йому допомагає досвідчений наставник і дружний колектив.

Алла Колодич
комерційний директор мережі супермаркетів “Гранд Маркет”

Дизайнери

У Черкасах великий попит на дизайнерів інтер’єру. Але ця спеціальність не має попиту серед молоді. Зараз модно бути банкіром, економістом, юристом, лікарем. В ЧДТУ на очному відділенні 5 курсу навчається всього 5 дизайнерів. Але навіть з ВНЗ студенти виходять з недостатнім знанням галузі.

Робота дизайнера вимагає постійного навчання, тому що стилістика в інтер’єрі не стоїть на місці. Дизайнер – не просто художник. Створити красиву картинку нескладно, важливо цю картинку реалізувати в життя. Для цього потрібні знання в будівництві. Крім того, потрібно мати творче чуття, щоб розуміти бажання клієнта. Наша компанія навчає працівників з “нуля”: ми розповідаємо про різновиди будматеріалів і роботу з тривимірною графікою, відвідуємо об’єкти будівництва.

Також складно знайти архітекторів. З 90 проведених співбесід на цю вакансію я знайшов одного архітектора. Перед співбесідою даю кандидату тестове завдання: відповісти на декілька запитань за спеціальністю. Для цього потрібно лише зайти в інтернет і дізнатися відповідь. Іноді навіть це виявляється складним завданням.

Андрій Прудіус
директор центру проектних та юридичних послуг “Прудіус і син”

Адміністратори

Я займаюся добором персоналу у сфері краси та обслуговування вже 12 років. Складно знайти адміністратора, такий працівник потрібен кожній компанії. Але жоден навчальний заклад не навчає цього. Є спеціальність в черкаському ВНЗ “Менеджмент організацій”, але таких випускників складно назвати фахівцями. Більшість із них обирали професію несвідомо і навіть не розуміють, що таке менеджмент. Якщо людина любить свою справу, то диплом – не головний критерій. Наприклад, у нас працюють одні з найкращих кондитерів у місті без спеціальної освіти.

Адміністратор – це менеджер, керівник і обличчя компанії. Завдання адміністратора – бути сполучною ланкою між клієнтом і керівництвом. Така людина повинна стати прикладом для підлеглих, бути комунікабельною, доброзичливою. Решті можна навчитися. Хороші адміністратори вже давно працевлаштовані, отримують високу зарплатню і тримаються за своє місце.

На співбесіді я детально розпитую про особисті якості, вказані в резюме. Прошу пояснити, що кандидат має на увазі під словом “акуратний” або “порядний”. Нерідко особисті якості вказують “під копірку”.

Дарина Гресь-Ліпатова
керівник корпоративних проектів “Tessera co-working center” та салону краси “LILU”

Автоелектрики і механіки

У Черкасах важко знайти спеціалістів по роботі з імпортними авто старше 2005 року – від електриків до механіків. Потрібно довго і наполегливо працювати, щоб стати професіоналом у цій сфері, починати краще з незначних робіт. Просто закінчити технікум недостатньо. У цій сфері велика плинність кадрів, тому що автомайстерні, навіть офіційних дилерів, шукають досвідчених працівників. Навчати особливостей роботи ніхто не хоче.

У місті є декілька досвідчених автоелектриків і механіків, до яких треба записуватися за тиждень. І працюють вони самі на себе. Також недостатньо фахівців по роботті з дизельними автомобілями. Ще одна причина нестачі кадрів – брак потрібного устаткування. У нас багато працівників з шиномонтажу та фарбування автомобілів. Але і серед них професіоналів – одиниці.

Олександр Коваленко
директор магазину матеріалів для фарбування та догляду за автомобілем “Авто-Фарби”

Офіс-менеджери

На нашому виробництві більшість людей працює з самого початку, тобто вже 15 років. Нових працівників знайти важко, особливо технічних фахівців: токарів, монтажників. Багато досвідчених професіоналів їдуть за більшим заробітком за кордон. Також у нас виникли труднощі з пошуком офіс-менеджера і торгового представника. Уже рік шукаємо таких спеціалістів, за цей час розглянули всього 10 резюме. Ми пропонуємо навчання та оплачуване стажування, але для багатьох цей етап виявляється складним. А все тому, що немає прагнення заробляти, є бажання просто “відсиджуватися” за ті ж гроші.

Багато кандидатів боїться нести відповідальність за роботу, і навіть розмір оплати праці не є стимулом. Так, наприклад, на вакансію “різноробочий” завжди багато охочих, навіть з вищою освітою, тому що легше працювати не розумово, а фізично. Але розуміти відповідальність повинен кожен працівник. Адже навіть водій, який перевозить вікна, відповідає за їхнє збереження, бо з його вини може постраждати праця декількох людей.

Олена Слюсаренко
заступник директора компанії з виробництва металопластикових конструкцій “Атлант пласт”

Електрики і токарі

Зараз для сервісу ми шукаємо людей, які зможуть виконати роботу терміново та якісно. Шукаємо фахівців практично всіх професій – від юриста до автомеханіка. Виявляється, є проблема добору фахівців робітничих спеціальностей: слюсарі, електрики, токарі. Такі професіонали тримаються за свої робочі місця. Ті ж, хто сидить без роботи, можуть не мати відповідної кваліфікації. Також для багатьох стає перепоною особливість сервісу – терміновість виконання роботи.

Наразі найбільш актуальна вакансія – оператор. Для цієї роботи потрібен вільний час, доступ в інтернет і грамотне володіння ​​мовою. Ідеально підійде молодим мамам у декреті, які можуть працювати вдома. Найбільша проблема цієї вакансії – оплата праці. Поки що ми можемо запропонувати 2000 грн на місяць, але не кожен згоден працювати за такі гроші.

Ігор Гайда
директор ТОВ “Uppenx”

Лікарі-дефектологи

У нас працюють фахівці з адаптації, соціалізації та розвитку навичок самообслуговування у дітей із вадами здоров’я. Це не вихователь або терапевт, навчитися професії в Україні практично неможливо. Таких фахівців випускають тільки в країнах Європи. Тому всіх працівників ми навчаємо на курсах, які ведуть педагоги з Австрії, Польщі, Німеччини через вебінари та скайп-конференції. Близько третини кандидатів готові навчатися.

Зараз шукаємо дефектолога, але знайти таку людину в Черкасах практично неможливо. Цю спеціальність трансформували, і зараз вона називається “Логопед. Корекційний педагог”. Наука дефектологія вивчає особливості розвитку дітей з відхиленнями у розвитку: як з фізичного, так і з психічного погляду. Головним завданням дефектології є повна соціальна адаптація дитини, навіть у разі часткового одужання. Зараз один із наших працівників проходить навчання в державному ВНЗ, отримуює ще одну вищу освіту в цьому напрямку. Також шукаємо логопеда. У Черкасах є хороші фахівці, але найчастіше їхній час розписаний похвилинно.

Юлія Котовська
директор корекційного центру “Баланс”

Залиште коментар