Дарувати породіллям набори для новонароджених пропонує міська влада Черкас

Дарувати породіллям набори для новонароджених пропонує міська влада Черкас

27 березня виконавчий комітет Черкаської міської ради погодив рішення, що стосуються реалізації соціальної політики на території міста Черкаси. А саме: щодо внесення змін до міської соціальної програми «Турбота» на період з 2018 до 2022 років. Зокрема, пропонується розширити перелік заходів, що реалізовуються в рамках цієї програми. Про це інформують на сайті Черкаської міської ради.
Так, за ініціативи депутатів Черкаської міської ради  в рамках  програми «Турбота» передбачається здійснювати придбання подарункових наборів для новонароджених – мешканців міста Черкаси. Перелік товарів, що входять до набору: підгузки, серветки вологі та паперові, крем дитячий, термометр для води, пелюшки ситцеві та фланелеві (по 2 шт.), ковдра, комплект постільної білизни, пляшечка. Орієнтовна вартість набору складає 2000 грн. Розрахунковий обсяг видатків на реалізацію зазначеного заходу на 2018 рік (квітень – грудень) становить 4 млн. 500 тис. грн.
Довідково: за інформацією департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради середня кількість новонароджених у м. Черкаси становить близько 3000 дітей на рік.
Одним з пріоритетних завдань програми «Турбота» є здійснення невідкладних соціально-економічних заходів та надання допомоги мешканцям міста, які потрапили у складні життєві обставини та потребують допомоги. Однак, як свідчить практика, не всі складні ситуації можна передбачити під час складання програми. Так, наприклад, у 2017 році у м. Черкаси вперше за останні 5 років народилася трійня, а наприкінці  року, внаслідок падіння у відкритий каналізаційний колодязь, трагічно загинула дитина. З метою оперативного вирішення питань, для можливості здійснення невідкладних заходів або надання негайної допомоги мешканцям міста, які опинилися у  непередбачуваних обставинах, пропонуємо доповнити перелік заходів програми пунктом наступного змісту: «Здійснювати невідкладні заходи соціального спрямування, які не могли бути передбачені під час складання Програми». Орієнтовний обсяг видатків на реалізацію зазначеного заходу на 2018 рік складає 90,0 тис. грн.
– Наприкінці 2017 року, під час особистого прийому міського голови, було порушено питання регулярного перевезення осіб з інвалідністю, які пересуваються за допомогою інвалідного візка, до місця навчання. З метою комплексного вирішення питання доступності молоді з інвалідністю до вищих навчальних закладів м. Черкаси, забезпечення реалізації їх права на освіту, визначеного статтею 24 Конвенції про права осіб з інвалідністю, забезпечення їх доступу до загальної вищої освіти нарівні з іншими, департаментом здійснено моніторинг чисельності студентів вищих навчальних закладів денної форми навчання, які пересуваються за допомогою інвалідних візків та потребують регулярного перевезення до місця навчання. За результатами моніторингу встановлено, що на сьогодні у місті Черкаси проживають 5 осіб з інвалідністю, які потребують допомоги в частині їх перевезення до вищих навчальних закладів, особливо під час несприятливих погодних умов у зимовий період. Для вирішення питання пропонуємо надавати щорічну грошову допомогу мешканцям м. Черкаси, які навчаються у вищих навчальних закладах на денній формі та пересуваються за допомогою інвалідного візка, для можливості дістатися до навчального закладу під час несприятливих погодних умов у розмірі 5000 грн. на 1 особу на рік, – пояснив директор департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Олег Гудзенко.
Також на виконкомі погоджено проект рішення Черкаської міської ради «Про внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 10.11.2017 № 2-2577 «Про затвердження порядку надання фінансової підтримки громадським організаціям м. Черкаси за рахунок коштів міського бюджету».
Згідно з рішенням міської ради, до якого пропонується внести зміни, надається фінансова підтримка за рахунок коштів міського бюджету громадським організаціям ветеранів, що здійснюють діяльність на території міста Черкаси. Обов’язок органів влади усіх рівнів надавати фінансову підтримку громадським об’єднанням ветеранів визначений статтею 20 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зокрема, чинним рішенням визначено напрямки використання коштів міського бюджету, які спрямовуються на фінансову підтримку таких організацій. Так, передбачено, що напрямками використання бюджетних коштів, що отримують громадські організації ветеранів,  є видатки на соціальні заходи, внесення орендної плати та оплату комунальних послуг, видатки на витратні матеріали.
Однак, врахувавши звернення усіх ветеранських організацій міста, міський голова Анатолій Бондаренко доручив департаменту соціальної політики підготувати проект рішення Черкаської міської ради щодо внесення змін у порядок надання фінансової підтримки громадським організаціям в частині виплати заробітної плати деяким їх працівникам.

Наступним кроком стане затвердження відповідних рішень на сесії Черкаської міської ради.

Залиште коментар