Мер Черкас пропонує скоротити виконком до 9 осіб

Мер Черкас пропонує скоротити виконком до 9 осіб

Публічна консультація навколо формування нового складу виконавчого комітету відбулася сьогодні, 15 січня, в стінах мерії, повідомили у прес-службі Черкаської міської ради. Її проведення ініціювала громадська організація «Centre UA». Під час зустрічі учасники дискутували про те, скільки ж осіб має працювати в цьому колегіальному органі, та чи мають бути в ньому представники на громадських засадах.

Нагадаємо, на сесії 10 січня депутати 38 голосами «за» підтримали проект рішення «Про розпуск виконавчого комітету, припинення повноважень та звільнення першого заступника, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради». На найближчій сесії обранці мають затвердити новий склад. Як поінформував модератор обговорення Сергій Пасічник, загалом є кілька різних моделей формування виконавчого комітету місцевої ради.

“Один із можливих варіантів формування виконавчого комітету – міський голова, його заступники, секретар міської ради та керівники управлінь і департаментів. Тобто з фазових людей, які орієнтуються в тих чи інших питаннях. Інша модель, яку умовно називаю «кабмінівською»: виконком представлений делегатами від тих фракцій, які «зайшли» до міської ради після виборів, – розповів він. – Ще одна модель: виконком, у якому з одного боку задіяні представники управлінських структур, а з іншого – залучаються представники політичних сил, які, знову ж таки, представлені в раді. Є й різне бачення стосовно того, чи повинні бути представлені громадські діячі”.

 

Наразі, за його словами, міському голові 41 кандидатуру до нового складу цього колегіального органу.

Сам же Анатолій Бондаренко пропонує сформувати його з дев’яти представників, а кількість своїх заступників хоче скоротити до трьох (нині їх – 6). Водночас, він вважає, що на даному етапі у виконкомі мають працювати й громадські активісти.

“Єдиний контроль для цих подій, що відбуваються в місті, можна здійснювати через громадськість. Роль заступників нині фактично нівелюється – це надбудова над директорами департаментів. Я за тотальне скорочення заступників – до трьох осіб, – говорить Анатолій Васильович. – Виконавчий комітет – це надбудова, рудимент радянської системи та інструмент колективної безвідповідальності”.

За словами мера, нині депутати пропонують йому відразу 8 заступників. Утім, він, переконує, проти такої кількості.

На думку «самооборонівця» Олега Скалька, громадськість у виконкомі таки потрібна. Мовляв, політичні партії не несуть відповідальності за своїх делегатів.

Представник організації «Праведність» Володимир Єрьоменко вважає, що «виконавчий комітет неповинен бути політичним органом, натомість він має об’єднатися навколо фаховості».

“Хто ж контролюватиме цей орган влади? Я за присутність в складі виконавчого комітету громадськості, зокрема, таких, що мають певні фахові знання, щоб бути корисними”, – говорить він.

Представник організації «Білий молот» Петро Кисельов зауважив, що в складі виконкому має працювати 50 % делегатів від громадськості.

Вікторія Феофілова з організації «Молода Черкащина» проти представників виконавчого комітету на громадських засадах. Водночас, вона виступила за його скорочення кількісного складу.

“Я погано ставлюся до думки про роботу на громадських засадах. Людина, яка працює, фізично не в змозі регулярно двічі на тиждень відвідувати засідання, – висловилася вона. – Кількість виконкому повинна бути непарна. Чим менше людей, тим мобільнішим буде виконком і його легше буде зібрати у випадку нагальної необхідності”.

Нелогічним, на її думку, є й висунення кандидатів до нового складу виконавчого комітету з попереднього.

Представник «Національного Корпусу» Іван Кієнко зауважив, що у виконкомі від громадськості повинні бути такі представники, які перебувають поза політикою. Обирати їх, зазначає, слід шляхом проведення слухань.

Запропонував створити виконком зі складу міського голови, трьох його заступників, секретаря ради та чотирьох представників від громадськості. Водночас, він зауважив. що робота тут вимагає багато часу, аби розібратися з усіма проектами рішень. Тож усім охочим потрапити до його складу на громадських засадах треба бути готовим до цього.

Залиште коментар