На Уманщині підприємець вирощує овець цінної породи

На Уманщині підприємець вирощує овець цінної породи

Уманчанин Володимир Ханапетов, започатковуючи сімейну справу, одразу вирішив, що буде пригощати своїх клієнтів корисним для здоров’я екологічно чистим продуктом. Його вибір зупинився на вівцях гісарської породи, які мають безліч переваг у вирощуванні та споживанні. Про це пише «Громадське Умань».

“Вперше я побачив гісарських баранів у знайомого на Вінниччині. Раніше діла з цією породою не мав, але вирішив і собі спробувати розвести кілька голів,” – ділиться досвідом Володимир Віталійович. – Та коли зрозумів, що це справді вигідна порода, почав поступово скуповувати у різних областях племінних овець.”

Перевага гісарської породи полягає в тому, що тварини дуже швидко ростуть. Вони належать до гірських видів, а отже абсолютно невибагливі до їжі. Але гісарські барани ростуть лише на волі, тому підприємцю доглядати за вівцями допомагає чабан, з яким вони випасають стадо.

“Мені подобається, що у цих овець добре розвинений стадний інстинкт. Вони завжди тримаються разом”.

Та основна цінність гісарських баранів – це курдюк. У тварин на задній частині спини виростає спеціальний придаток, у якому накопичується цінний жир. Він не має специфічного запаху, але за своєю поживністю не поступається жодному відомому корисному продукту. Його до сьогодні активно використовують в народній медицині для лікування застудних захворювань, зниження холестерину в крові, врівноваження гормонального фону, усунення авітамінозу – і це не весь перелік властивостей курдючного жиру.

Курдюк широко застосовують у кулінарії. Навіть звичні м’ясні страви набувають іншого смаку, якщо туди додати цей поживний і рідкісний інгредієнт. А в поєднанні зі східними спеціями у спеціальних пропорціях курдючний жир наділяє страву новими ароматами, що перетворює її у кулінарний витвір.

Залиште коментар