Останнє слово щодо забудови Соснівки – за жителями Черкас, – Бондаренко

Останнє слово щодо забудови Соснівки – за жителями Черкас, – Бондаренко

Громадське обговорення до проекту містобудівної документації «Внесення змін до детального плану території між вулицями Дахнівська, Соснівська та автодороги Н-16 в місті Черкаси» в частині можливого житлового будівництва у Соснівці –  на місці колишньої, так званої, «Андріївської дачі» площею 5,37 га (за адресою: вул. Менделєєва, 4) – відбулось вчора, 24 січня, у будинку культури імені І. Кулика.

Висловитись із цього приводу у залі зібралось чимало охочих серед представників політичних сил, депутатів міської та обласної рад, архітекторів, екологів та небайдужих містян.

Варто відзначити, що спершу відповідне зібрання, ініційоване активістами Черкаського обласного осередку політичної партії «Національний корпус», планувалось, як громадське слухання, аби в підсумку затвердженні там рішення мали юридичну силу і визначали подальшу долю Соснівки.

Так, радше за все, сподівались громадські активісти, нашвидкоруч, без консультування з цього приводу з міською владою, анонсувавши вищевказаний захід та зібравши близько 200 людей у залі.

Проте міський голова Анатолій Бондаренко, який вчора особисто завітав на цей захід, пояснив, аби запобігти правовій колізії у подальшому,  те, що нині відбувається, аж ніяк не можна називати громадськими слуханнями. Оскільки, згідно із Положенням про проведення громадських слухань у м. Черкаси, затвердженого рішенням Черкаської міської ради № 3-276 від 03.11.2011, термін призначення громадських слухань має бути не менше 20 днів з моменту видання відповідного розпорядження, оприлюднивши інформацію про час та місце проведення слухань у ЗМІ не пізніше ніж за 10 днів до їх проведення.

– Я хотів би, щоб громада чітко вказала дату, коли вона хоче зібратися, і я готовий із завтрашнього дня підписати розпорядження про громадські слухання. Але не пізніше ніж за 20 днів. Адже аби я підписав його сім днів тому, воно б не мало ніякої юридичної сили. Без жодного позитивного голосування ніякого будівництва в Соснівці не буде! Я це одразу кажу, щоб не було маніпуляцій. Не міський голова ухвалює рішення, а громада, – відзначив Анатолій Бондаренко.

Водночас міський голова розповів, що права на відповідну земельну ділянку по вул. Менделєєва та вул. Підгірній ще у 2011 році передані до компетенції обласної ради, за що тоді проголосували депутати минулої каденції. Відповідно, саме в той час був виданий державний акт на цю землю обласному комунальному підприємству «Готельний комплекс «Дніпро» (який перебуває в обласній власності) і є фактичним власником, так званої, «Андріївської дачі».

Нині це майно перебуває в довгостроковій оренді у приватного підприємства «Міськбуд – Плюс».

– Наразі ніхто ще не змінив цільове призначення землі. Натомість орендар лише презентував своє бачення її використання. Розроблений детальний план території ще має затвердити своїм рішенням виконавчий комітет. Усе це відбуватиметься в рамках чинного законодавства. Мова про забудову йтиме лише після схвалення громади міста і, якщо будуть отримані позитивні висновки архітекторів, екологів та археологів, – наголосив міський голова.

Під час обговорення виступаючі акцентували на доцільності збереження рекреаційної зони на цій території, зважаючи на цілющі властивості сосен, які там ростуть. Також, як альтернатива, озвучувались пропозиції звести там замість житлового будівництва – оздоровчо-спортивний заклад або ж дитячий садок.

Відомий громадський активіст – голова Антикорупційного комітету при міському голові Євген Єзик, нагадав присутнім про необхідність будівництва додаткової гілки каналізаційного колектору від запланованих новобудов та приєднання його до центрального колектору.

За його словами, зведення житла у Соснівці – це лише частина проблеми, тоді як варто подумати й про забезпечення водопостачанням та водовідведенням цих будинків. А це, на думку Євгена Єзика, значні кошти, які, радше за все, ляжуть на плечі міського бюджету:

– Тобто виникає логічне питання – наскільки потрібен місту такий додатковий фінансовий тягар. Оскільки не факт, що вклавши у новобудову гроші, інвестор вкладе їх в колектор.

А от депутат Черкаської обласної ради Юрій Ботнар від ВО «Свобода» від імені своєї фракції висловив категоричний протест щодо забудови Соснівки, погрожуючи «акціями прямої дії», якщо розпочнуться відповідні роботи:

Йдеться про шипування дерев, тобто забивання цвяхів у стовбури дерев, що не завдає їм шкоди, але шкодитиме тим, хто намагатиметься спилювати дерева, бо цвяхи псуватимуть ланцюги до бензопилок.

Тоді як депутат Черкаської міської ради від фракції «Самопоміч» Олексій Романов попередив, що його колеги з політичної сили не підтримають проект рішення про забудову Соснівки, якщо навіть його колись винесуть на розгляд сесії.

Під час обговорення виступив і представник підприємства «Міськбуд – Плюс» Олександр Олененко, наголосивши, що їхня компанія зацікавлена в розвитку міста й діятиме тільки в правовому полі.

 – Ми плануємо презентацію проекту, з яким слід уважно ознайомитися. Там передбачено багато позитивних моментів. Не треба ухвалювати імпульсивних рішень, – наголосив він.

За результатами обговорення присутні ухвалили рішення провести вже законні громадські слухання 18 лютого о 14:00 у Будинку культури ім. І.Кулика (вул. Благовісна, 170), де також буде винесено питання про мораторій на забудову Соснівського парку.

Нагадаємо, що для участі у громадських слуханнях та голосуванні необхідна наявність паспорту громадянина України з черкаською пропискою.

Для довідки:

Згідно із Положенням про проведення громадських слухань у м. Черкаси − результати громадських слухань носять рекомендаційний характер для органів і посадових осіб органів місцевої влади, керівників підприємств, установ і організацій всіх форм власності. Пропозиції, які надійшли за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду Черкаською міською радою. Розгляд пропозицій, внесених за результатами громадських слухань, відбувається на відкритому пленарному засіданні сесії Черкаської міської ради. Результати розгляду оприлюднюються.

Залиште коментар