Пам’ятник прикордонникам встановили у золотоніському парку

Пам’ятник прикордонникам встановили у золотоніському парку

28 травня в Золотоноші у Меморіальному парку відкрили пам’ятний знак прикордонникам, пише  Cherkassy.today з посиланням на  “Черкаський край”.

Два прикордонні стовпи, а між ними камінь, як ознака міцності, його прикрили зеленим кашкетом. У той день до парку прийшло багато чоловіків у зелених кашкетах — вже поважного віку ветеранів, хто свого часу стояв на сторожі кордонів Батьківщини, і ще повних сили та зовсім молодих, хто нині боронить рубежі України. Було багато людей різного віку, котрі прийшли зі своїми дітьми й онуками. Відчувався проникливо-турботливий, шанобливий настрій, патріотичні почуття гуртували присутніх, не було жодного натяку на формальність.

На цій події було багато присутніх жителів міста, а також із сіл району, прибули гості з Канівського району та прикордонний взвод “Дозор” зі Сміли. Багатолюдний стрій завмер під звуки Державного Гімну й коли метроном відстукував секунди в хвилині мовчання. Схиляв голови та знімав кашкети, коли священики золотоніський отець Ярослав і гельмязівський отець Іоан відправляли панахиду за убієнними й освячували пам’ятник.

Право перерізати червону стрічку було надано ветеранові прикордонних військ підполковнику Григорію Гуленку. Він зауважив, що сам має 26 років служби в прикордонних військах, схиляє голову перед тими, хто нині несе службу на кордоні.

Зокрема, в неоголошеній війні на сході вже загинуло 56 прикордонників, із них 16 — із Оршанця. Слова вдячності на адресу прикордонників у своєму вітанні висловлювали міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, голова Золотоніської райдержадміністрації Олександр Лісовий, голова Золотоніської районної ради Валерій Саранча. Вони ж вручили багатьом прикордонникам різних поколінь Почесні Грамоти міської та районної ради, а в свою чергу їм дістались подяки, адресовані від керівника Всеукраїнської спілки афганців Сергія Червонописького.

Залиште коментар