Ритмічні танці, пронизливий вокал та артистичні постановки: у Черкасах відгримів звітний концерт вихованців дитячої школи мистецтв. Його присвятили українським захисникам, які відстоюють рідні кордони та мирне небо. Під час творчого вечора на сцену будинку культури імені Івана Кулика вийшли майже 800 дітей. Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.
Кожен із них продемонстрував глядачам свою майстерність у різних видах мистецтв: театральному, хоровому, танцювальному та інструментальному. У програмі – українські народні пісні гармонійно поєднали із класичними та відомими в усьому світі музичними композиціями.
На звітному концерті побували міський голова Анатолій Бондаренко, перший заступник міського голови Сергій Тищенко, заступниця міського голови Анастасія Чубіна, фахівці департаменту освіти та гуманітарної політики, які опікуються культурними проектами.
За сумлінну творчу працю, особистий внесок у розвиток молодого покоління, виховання гармонійності та національної свідомості в учнів Анатолій Бондаренко нагородив медаллю «За сумлінну працю» викладача відділу духових та ударних інструментів, керівника та засновник духового оркестру Черкаської дитячої школи мистецтв Василя Кураса.
За вагомий внесок у розвиток естетичного виховання, популяризацію українських традицій та впровадження сучасних методик навчання колектив Черкаської дитячої школи мистецтв відзначили подякою. Її отримала директорка закладу Наталія Комарова.
Почесну відзнаку під час концерту вручили й завідувачці відділом образотворчого мистецтва Вікторії Кошелєвій. Творчі доробки школи, серед яких – традиційні писанки та стріляні гільзи, прикрасили сквер «Юність» до Великодніх свят.
– Кожного разу переконуюся: наші діти – найкращі. Талановиті, амбітні та розумні. І нам, дорослим, є заради кого боротися, заради кого працювати та перемагати, – прокоментував міський голова Анатолій Бондаренко. Він подякував педагогічному колективу за роботу зі школярами та побажав вихованцям нових творчих успіхів.– Щиро бажаю, аби наші діти могли навчатися в офлайні та щоб їхні заняття ніколи не переривали звуки повітряних тривог.
Зі сцени свої таланти демонстрували хор молодших класів «Cantare», вокальний ансамбль «Perlyna & Freedom», зразковий колектив сучасного та спортивного танцю «Ірбіс», оркестр народних інструментів, вокальний дует «Лілеї», ансамбль скрипалів «Барвінок», ансамбль гітаристів «Есперансо», вокальний ансамбль «Дударики» та ансамбль бандуристів, ансамбль флейтистів «Сюрприз», дует гітаристів, дитячий театр «Чарівний ліхтарик», вокальний квартет «Рута – м’ята», духовий оркестр та ще понад десять солістів.
Як розповіла директорка школи Наталія Комарова, на сьогодні в цьому позашкільному навчальному закладі, який працює з 1976 року, свої творчі здібності розвиває близько 850 учнів. Їм – від 6 до 12 років. Серед вихованців школи – постійні учасники й призери міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських конкурсів і фестивалів, виставок.
Наголошує: подібні звітні концерти є важливою сходинкою для розвитку потенціалу дітей. Більше того – з року в рік викладачі відслідковують прогрес своїх вихованців.
– Кожна дитина ретельно готується до звіту, для них це дуже важливо. Наша мета – розвивати індивідуальність кожного з учнів, підтримувати їх, допомагати вірити в себе та у свої сили, – говорить Наталія Комарова. – Впевнена, що важлива частина виховання наших дітей – це мистецтво. Воно вчить їх креативності, терпінню та високим професійним стандартам. І навіть під час війни ми продовжуємо розвивати в наших дітях їх таланти та виховувати в них національну свідомість. Дякую колективу школи та батькам за підтримку учнів та наставництво.