У Мокрокалигірській ОТГ відкрився ЦНАП

У Мокрокалигірській ОТГ відкрився ЦНАП

Учора, 19 жовтня, у селі Мокра Калигірка відкрився сучасний ЦНАП, участь у модернізації якого взяли українські та шведські експерти. Центр надаватиме мешканцям громади більше 100 видів адміністративних послуг, включно із найзатребуванішими в ОТГ: оформлення субсидій, реєстрація нерухомості, землеустрій, соціальний захист та оформлення пенсій.

Допомогу в інституційному створенні ЦНАП, а також в обладнанні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала  Програма «U-LEAD з Європою».

У ЦНАП Мокрокалигірської ОТГ постійно працюватимуть 4 спеціалісти, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації (спеціально розроблене для мешканців ОТГ експертами Програми). Плата за надані послуги буде надходити до бюджету громади.

– Новий центр надання адміністративних послуг забезпечив якісний доступ до адмінсервісів 5000 громадян, адже раніше вони були змушені долати відстань не менше 25 км для отримання таких послуг, – зазначив перший секретар Посольства Швеції в Україні та директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida Камеран Худур. – Це, безумовно, результат впровадження реформи децентралізації, а також ефективного партнерства громади з програмою міжнародної допомоги. Сподіваюсь, що якомога більше громад в Україні будуть використовувати можливості реформи та крок за кроком покращувати життя своїх мешканців.

– Це другий ЦНАП, що відкрився у ОТГ Черкащини – та перший, що відкрився у нас за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», – констатував директор Черкаського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Сергій Слинько. – Сьогодні у нас працює команда експертів, готових допомогти нашим громадам підготувати якісні проекти і отримати шанси на фінансування для відкриття у себе Центрів надання адміністративних послуг –  у рамках напрямку з покращення якості місцевих послуг Програми «U-LEAD з Європою».  До кінця року за підтримки Програми заплановано відкриття 26 ЦНАП у ОТГ України, а до кінця 2010 року – до  600.

Голова Мокрокалигірської сільської ради Вікторія Пипа подякувала Програмі «U-LEAD з Європою» за значний внесок у відкриття ЦНАП та наголосила, що нарешті, у громаді втілена у життя модель ефективного центру адмінпослуг: зручного, комфортного та доступного  для людей сервісу.

Напередодні відкриття ЦНАП мешканці громади отримали інформацію про  особливості роботи ЦНАП та його можливості, які відтепер з’являться у громади. ЦНАП створений за європейськими стандартами, він доступний для людей з інвалідністю, крім того,  у приміщенні обладнано дитячий куточок.

Залиште коментар