Як вибрати легальну ялинку: поради лісівників (відео)

Як вибрати легальну ялинку: поради лісівників (відео)

Зрубати чи купити. В регіонах на повну працюють ялинкові ярмарки. Придбати новорічні деревця можна на ринках та в лісгоспах. На Черкащині лісівники спеціально до свята виростили 80 тисяч ялинок і сосон. Але знаходяться такі, яким краще зрубати і вкрасти, ніж купити. Про це повідомляє телеканал ICTV.

Браконьєрам тут не раді. Шукає їх квадрокоптер. Тепловізор – вдень і вночі реагує на тепло, яке випромінює людина, та фото-пастки, які реагують на рух і фіксують його.

Насадження охороняють цілодобово. 75 бригад патрулів чергують на автошляхах і в лісах. За останні роки порушників значно поменшало. Переважно за нелегальною ялинкою приїздять місцеві жителі.

На ялинкових базарах ціни від минулого року суттєво не змінилися. У лісгоспах – від 60 гривень і вище, залежно від розміру. В горщиках – втричі дорожче. Чіп має бути на кожній ялинці. Його чіпляють після того, як покупець за неї заплатив. В ньому зашита інформація про походження деревця, що підтверджує його легальність. Перевірити це може будь-хто.

Нині лісгоспи Черкащини вже продали 7 тисяч новорічних ялинок. Піймали п’ятьох порушників і склали на них протоколи за самовільну вирубку. Але ялинковий бум ще попереду, тому до рейдів на порушників долучається поліція та екологи.

Залиште коментар