Жодна парафія московської церкви не перейшла до ПЦУ

Жодна парафія московської церкви не перейшла до ПЦУ

У Черкасах з парафій церков московського патріархату до Православної церкви України ніхто не переходив. Й охочих поки немає, розповів Суспільному митрополит Черкаський та Чигиринський, Владика Іоан.

Зі слів митрополита, станом на травень 2023 року до ПЦУ на Черкащині перейшли 33 парафії:

“Усього перейшло 28 громад з них: 17 парафій із священниками та 11 парафій без священників. Ще перейшло 5 парафій зі Смілянщини”, — деталізував митрополит.

Утім у місті Черкаси ніхто не переходив і охочих поки немає, додав владика Іоан. За його словами, серед тих, хто нині активно переходить до Православної церкви України:

Уманщина, Золотоніщина, громади колишнього Черкаського району та Смілянські парафії.

Зі слів владики Іоана, процес переходу до ПЦУ на Черкащині триває з 2019 року, утім активно переходити парафії почали із 24 лютого 22 року.

Рішення про перехід до ПЦУ ухвалюють релігійні громади – це їхнє виняткове право, прокоментував керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За його словами, Черкаська обласна військова адміністрація зі свого боку надає всі необхідні консультації та зразки пакета документів тощо.

“З 1 січня 2019 по квітень 2023 року 31 релігійна громада вже змінила своє канонічне та організаційне підпорядкування шляхом виходу з УПЦ МП і входження до ПЦУ. На сьогодні маємо тенденцію до активізації цих процесів”, — розповів Укрінформу начальник ОВА.

Ігор Табурець згадав і про труднощі, які виникають у цьому питанні, зокрема про ситуацію в Бужанці:

“Якщо говорити про ситуацію в Бужанці, то це – поодинокий випадок. Історія там розпочалась ще 2019 року, коли релігійна громада вирішила перейти з УПЦ МП до ПЦУ. Розпорядженням ОДА того ж року було зареєстровано статут релігійної організації. Однак інша сторона – так би мовити, опоненти цього переходу – знайшла недоліки в поданих документах. Розпорядження ОДА тоді було скасоване. Нині цей спір вирішується в судовій площині”, — пояснив він.

Ігор Табурець додав, що вирішальне слово завжди має належати громаді.

Що відомо про церкви московського патріархату на Черкащині

У грудні СБУ провела контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах московського патріархату в Черкаській області. Під час контррозвідувальних заходів СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російську пропагандистську літературу та прапор так званої “Новоросії”. Також бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів, повідомили Суспільному у пресслужбі СБУ області.

На Черкащині це:

  • Управління Черкаської єпархії УПЦ;
  • Свято-Михайлівський кафедральний собор (Черкаси);
  • Недільна школа та бібліотека Черкаської єпархії УПЦ (Черкаси);
  • Управління Умансько-Звенигородської єпархії (Умань);
  • Георгіївський жіночий монастир (Уманський район);
  • Храм Андрія Первозваного (Черкаси);
  • Свято-Троїцький Мотронинський жіночий монастир (Черкаський район);
  • Красногірський Свято-Покровський жіночий монастир (Золотоніський район);
  • релігійну громаду Парафія святителя Софронія єпископа Іркутського (Черкаси);
  • Канівський Успенський собор (Канів Черкаського району).

Залиште коментар