Така подія в історії Корсунь-Шевченківської дитячої школи мистецтв сталася вперше: торік 12-річна піаністка, вихованка школи Саша Демченко виступала з симфонічним оркестром Черкаської філармонії. Така честь випадає лише дійсно талановитим дітям. І новий 2018 рік Саша розпочала з нового шкільного рекорду: втретє підряд перемогла в обласному професійному конкурсі юних музикантів «Піаніст-віртуоз», пише “Черкаський край”.
Про свою ученицю розповідає її наставниця, викладач-методист вищої категорії і директор дитячої школи мистецтв Лариса Усаченко:
— Навчаю Сашу з першого класу. Її потенціал помітила відразу, але повністю розкрився він із третього класу, коли дівчинка привезла перші нагороди з конкурсів. Сцена і реакція публіки стали для неї потужною мотивацією для вдосконалення майстерності. Вона навчилася через ноти читати емоційний задум композитора і передавати глядачам. А ще скрупульозно працює над технікою — от і маємо гарні результати. У неї вже велика колекція престижних нагород. У 2016 році — перші місця в обласному конкурсі ім.Чайковського, «Крок до зірок» у м.Миронівці, третє місце у Всеукраїнському конкурсі учнів музичних шкіл пам’яті Чайковського, диплом переможця всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» у м.Києві. Торік знову перемога у конкурсі «Піаніст-віртуоз» і виступ із симфонічним оркестром. Новий рік нову приніс їй нову перемогу: Гран-прі у конкурсі «Піаніст-віртуоз» і знову ж таки — така престижна нагорода досягнута піаністами школи вперше в її історії. Зараз готуємося до участі в нових конкурсах. Вірю, що Саша стане чудовим музикантом.
Олександра Демченко справляє враження серйозної на свій вік людини. У звичайній школі вона вчиться у 8 класі і планує вступати до музичного училища. На запитання скільки часу витрачає на фортепіано, відповідає: граю кожну вільну хвилину. А потім перераховує інші заняття: крім уроків, додаткові заняття з англійської, а ще вона співає у хорі Свято-Покровської церкви, де тато о.Олексій служить священиком, також захоплюється кулінарією, пече вишукані торти.
-Інколи жертвую відпочинком, бо треба готуватися до наступного конкурсу,- розповідає юна піаністка. – А коли виходжу на сцену, стараюсь на максимумі все зробити, бо розумію відповідальність перед школою, вчителькою Ларисою Анатоліївною, сім»єю, публікою. Всі вони чекають чогось особливого. Тоді я до рук «включаю» голову, хочу донести музикою емоції,закладені в неї композитором. Дуже люблю грати Чайковського, а ще мрію зіграти Шопена…
Ця юна дівчинка не просто мріє стати музикантом, але й усвідомлює,що посланий Богом талант вимагає великої праці. Тому щодня сідає за фортепіано і радує наставників та родину віртуозною грою.