День Черкаського обласного краєзнавчого музею відзначили в ЧДТУ

День Черкаського обласного краєзнавчого музею відзначили в ЧДТУ

Захід провели в рамках Тижня історії, краєзнавства та музеєзнавства. Експозиція музейної установи була представлена головними 8 локаціями. Свої стенди продемонстрували відділи «Природи», «Археології», «Етнографії», «Історії краю ХХ століття», «Другої світової війни», «Сучасності», «Науково-просвітницької роботи» та «Науково-методичного відділу». Музейний заклад має багату сторічну історію (був утворений в травні 1918 року) та найчисельніше зібрання матеріалів та документів. Тиждень історії в ЧДТУ триватиме до 23 лютого. Під час нього вже відбулася низка цікавих заходів: перегляд фільму «Кіборги» та спілкування із захисниками Донецького аеропорту, «круглі столи», презентація наукового посібника, зустріч із відомим археологом та, власне, день Черкаського обласного краєзнавчого музею, який закінчився підписанням важливої угоди про співпрацю.
Щороку краєзнавчий музей у Черкасах відвідує до 150 тисяч осіб. До того ж кількість зацікавлених роботою установи постійно збільшується, завдяки новим підходам у роботі з відвідувачами. Значна їхня частина − діти та молодь. Краєзнавчий музей постійно відкриває десятки нових виставок із креативним поданням матеріалів, що дозволяє ширше знайомити гостей музею з фондовими колекціями та якнайкраще популяризувати їх. Про це інформує сайт “Нова Доба“.
− Торік у нашому виші почали готувати студентів спеціальності «Історія та археологія» за спеціалізацією «Музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей», − зазначив перший проректор ЧДТУ Євген Ланських. − І саме наш краєзнавчий музей відіграє важливу роль у якісній підготовці майбутніх фахівців. У краєзнавчому музеї наші студенти мають можливість проходити практику, поглиблювати знання, знайомитися з першоджерелами культурно-історичних цінностей.
Подією стало підписання договору про співпрацю між Черкаським державним технологічним університетом та Черкаським обласним краєзнавчим музеєм.
− Дуже приємно так урочисто підписати договір про співпрацю із одним із найпотужніших університетів регіону, саме з Черкаським державним технологічним університетом, – підкреслила директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко. –Студенти матимуть можливість застосувати на практиці теоретичні знання, які здобудуть в університеті, працівники можуть надавати методичні консультації, практичну допомогу щодо написання експертних висновків щодо експертиз культурно-історичних пам ͐яток. Крім того, студенти в нашому музеї зможуть ефективно проходити щорічну практику.

Залиште коментар