Черкащанин відмовився від успішної кар’єри в міжнародній компанії заради соціального проекту

Черкащанин відмовився від успішної кар’єри в міжнародній компанії заради соціального проекту

Мав успішну кар’єру в столиці і за кордоном та перспективи в міжнародній компанії, проте понад рік тому вирішив повернутися на Черкащину заради соціального проекту. У рідній Золотоноші Віталій Собко cпільно з командою з нуля облаштовує табір нового формату, аналогів якому ще немає в Україні, пише ВІККА.

Народився і виріс на Черкащині. Після закінчення школи вступив до київського вишу, однак через два роки отримав повну стипендію на навчання в американському університеті у Литві.

“За кордоном вивчав менеджмент і управління бізнесом. Повернувшись в Україну із американським дипломом, швидко знайшов роботу у столиці. Сім років працював в австрійській компанії, займався управлінням контрактами та розвитком бізнесу. Після цього продовжив роботу у швецькій компанії Ericsson, що більш відома широкому загалу своїми телефонами. Там я відповідав за регіон “Євразія” – група країн від України до Монголії. Відповідав за контракти і переговори із партнерами”, – розповідає черкащанин.

Попри фінансові можливості така робота вимагала все більше часу і передбачала режим у форматі нон-стоп. Віталій з родиною, будучи християнами, окрім роботи завжди хотіли бути частиною проектів, які змінюють життя людей. Рік тому він з родиною вирішив, що час для змін настав.

“У моєму випадку це була робота на вихідних і по ночам. Я рідко бачив родину (дружина Марина та донька Єва) та й розумів, що грошей усіх не заробиш. Хотілося займатися справою, яка б приносила водночас і соціальну користь, і задоволення, і ставила нові виклики для особистого розвитку. Ми довго зважувалися з дружиною на цей крок – для нас це було нелегко. Але це була рідна Золотоноша з близькими нам людьми. Якби лишився, то мав би перспективи в Стокгольмі (центральний офіс) або в будь-якому з більше 100 офісів по світу”, – зізнається Віталій.

По поверненню в рідне місто Віталій підхопив естафету з облаштування табору нового формату за підтримки християн з міжнародної неприбуткової організації.

“Ще у семирічному віці я вперше відвідав американський християнський табір, що тоді вперше проводився у Баптиській церкві в Золотоноші. Мій тато був одним із перших перекладачів у місті і мене також запросили взяти участь. Із 13 років я вже почав допомагати волонтером і працювати помічником перекладача. Там я вивчив мову, підточив організаційні навички та сформував лідерські здібності. Розуміючи, як досвід зростання в таборах позитивно вплинув на моє життя і кар’єру, я був радий прийняти пропозицію стати керівником такого проекту”, – пригадує черкащанин.

“17 метрів це вже олімпійська висота, а 12 – тренувальна. Скеледром виконаний із дерева і має різні рівні складності. Він може приймати одночасно до 25 осіб віком від півтора року. На вершині є оглядова вежа. З неї можна буде спутитися наzip-line (тарзанці) довжиною 300 метрів, або злетіти разом з друзями з шаленої гойдалки”, – розповідає Віталій Собко.

Цього літа табір прийме перший пробний заїзд в наметовому містечку. В рамках міжнародної співпраці до команди українських лідерів приєднаються американські студенти. А на осінь працюватимуть уже із подружжями під керівництвом доктора наук Сіда Вінстри (Sid Veensta), що спеціалізується на сімейних стосунках.

Залиште коментар