Черкаські студенти економлять на проїзді та продуктах харчування

Черкаські студенти економлять на проїзді та продуктах харчування

Сьогодні економити доводиться багатьом. Особливо це стосується студентів, адже найчастіше в них ще немає стабільного доходу, а стипендії на все необхідне просто не вистачає. Кореспондент сайту «ПроГоловне» запитав у черкаських студентів, на чому їм доводиться економити найбільше.

Ростислав Куліш – студент Черкаського інституту банківської справи «Університету банківської справи».

Найбільше коштів я витрачаю на проїзд та харчування. Основне і непостійне джерело доходу інвестування. Про найбільшу економію важко сказати, я завжди був економним і на чому можна, на тому і економлю, наприклад почекати зайві 5 хвилин щоб поїхати на тролейбусі по студентському квитку. В кафе чи розважальні центри ходжу рідко, але якщо йду то сума може бути до 200 грн. Витрати за рік змінилися, оскільки люди в Україні намагаються економити на чому можуть і виживати в диких умовах сучасної економіки України.

 

 

Марія Вечеровська ‒ студентка Черкаського медичного коледжу.

Мої батьки живуть в Монастирищі. Тому економити доводиться на моїх приїздах додому, оскільки білет коштує майже 200 грн. Останнім часом я приїжджаю додому лише раз на місяць. Узагалі, доводиться балансувати «на грані». Часто не вистачає під кінець місяця грошей на продукти та інші потреби.

Гроші йдуть на проїзд в коледж та до баз практики навчального закладу. Це приблизно 200 грн на місяць. Гривень 800 витрачаю на їжу. Також доводиться постійно роздруковувати якісь матеріали та купувати канцтовари для навчання. А це ще десь додатково 50 грн на місяць. Є також чимало непередбачуваних витрат. Наприклад, подарунки на свята, на потреби групи та коледжу.

Я рідко відвідую кафе, намагаюся мінімізувати витрати, адже живу в гуртожитку. Витрачаю багато грошей на засоби гігієни, мийні засоби, продукти…

 

Григорій Плетінь – студент Київського національний університету технологій та дизайну

Зазвичай всі студенти люблять гарно погуляти. Я не виняток. Тому в основному кошти йдуть на їжу та розваги. В одному кафе можу витратити 300-400 гривень, але це буває дуже рідко.

Хоча основні гроші отримую від батьків, у вільний від університету час я іноді підзаробляю: ремонтую комп’ютери, допомагаю знайомим фізичною працею.

Найбільше економлю на одязі і на транспорті. Останнім часом намагаюсь більше ходити пішки!

 

Анастасія Шаповал – студентка Черкаського державного бізнес-коледжу

Найбільше коштів на місяць витрачаю на їжу, транспорт і на матеріали для робити (наприклад, папір). Основне джерело моїх доходів це стипендія. Мій заробіток дуже нестабільний: від замовлення до замовлення. Доводиться економити на розвагах, на якихось покупках, на одязі й техніці. Раніше я могла дозволити собі більше, але наразі ріст цін на продукти та інші речі, не дуже радують. На необхідні речі доводитися тривалий час накопичувати гроші.

 

 

Костянтин Рябоконь – студент Черкаського державного технологічного університету

Якщо брати конкретно цей місяць, то найбільше коштів витратив на всілякі речі та побутову техніку. Загалом на першому місці в списку моїх витрат розваги з друзями. Зараз найбільше доводиться економити на розвагах. Якщо йду в кафе чи розважальний заклад, то найбільшу суму, яку можу собі дозволити витрати, 120 грн.

Альона Дубова – студентка Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького

Витрачаю найбільше коштів на оплату за навчання, і на дорогу до університету і додому.  Оскільки живу в Червоній Слободі, то щодня на дорогу доводиться витрачати десь 28-30 грн. Також економлю на подорожах і розвагах. На розваги в середньому можу витратити від 50 до 200 грн. Але це залежить від того, як часто можу собі це дозволити.

Отже, найбільше черкаські студенти витрачають на їжу, проїзд, розваги, речі для навчання і роботи. Зараз молоді черкасці намагаються менше відвідувати кафе, клуби й інші розважальні заклади. Тож, найбільше студенти економлять на розвагах, покупці техніки, нового одягу і побутових речей, а також на проїзді в транспорті й подорожах.

Микола Максьома

Залиште коментар