Черкаський «Азот» стає заручником політичного протистояння?

Черкаський «Азот» стає заручником політичного протистояння?

Питання передачі очисних споруд ПАТ «АЗОТ» у власність міста несподівано знову виникло сьогодні на сесії Черкаської міської ради. Відповідний депутатський запит озвучив народний обранець Андрій Куча.

В ньому йдеться про необхідність звернення з цього приводу Черкаської міської ради до Президента, прем’єр міністра, голови Верховної Ради та голови фонду Держмайна.

Головна підстава такого рішення – очисні споруди ніби будувало місто, нині вони потребують модернізації, підприємство цього, за інформацією депутата, не виконувало, через що зростають тарифи для черкасців за очищення стоків.

Проти прийняття такого рішення виступили депутати від ВО «ЧЕРКАЩАНИ», двоє з яких працюють на «Азоті» й досконально володіють інформацією щодо цього питання.

«Ці очисні споруди свого часу будувалися Черкаським «Азотом» через необхідність розширення виробництва та якісної очистки стічних вод підприємства. Вони були і є структурним підрозділом ПАТ «АЗОТ». Після 1992 року, коли очисні споруди міста, які були в жахливому стані, більше не справлялися з очисткою стоків, було досягнуто домовленості, що підприємство візьме на себе це навантаження, поки не будуть збудовані нові очисні споруди. Проте воно й донині виконує цю функцію. Встановлений ПАТ «АЗОТ» тариф лише відповідає собівартості очистки і затверджений Національною комісією регулювання енергетики (НКРЕ)», – пояснив депутат Ігор Кривошеєв.

Нагадаємо, що питання передачі очисних споруд на баланс міста гостро стояло рік тому. Тоді воно піднімалося в зв’язку з тим, що КП «Черкасиводоканал» мав багатомільйонні борги перед підприємством, підтверджені рішеннями судів. Керівництво водоканалу тоді било на сполох та попереджало: якщо цей борг стягнуть з підприємства, його робота буде паралізована. Про цю ситуацію нагадав і міський голова.

«Можна багато чого розповідати. Мені цікаво тільки чому рік тому, коли водоканал був винен 25 мільйонів «Азоту», ніхто не виступав і не їздив. Я як міський голова змушений був домовлятися. І «Азот» списав водоканалу 25 мільйонів боргу», – наголосив Анатолій Бондаренко.

Депутат від «Батьківщини» Роман Діскант засумнівався, чи готовий «Черкасиводоканал» прийняти на баланс очисні споруди. І небезпідставно.

За інформацією ПАТ «АЗОТ», оприлюдненою в березні минулого року, частка підприємства складає лише третину від тарифу за очищення стоків, який виставляє споживачам КП «Черкасиводоканал». На той час тариф «Азоту» становив лише 1, 41 грн за 1 м³ (з ПДВ), тоді як споживачі сплачували водоканалу 4,14 грн за 1 м³ (з ПДВ). До слова, на сьогодні плата за очищення стоків для населення, судячи з платіжок, складає вже 6,3 грн. Ця різниця береться водоканалом за обслуговування та ремонт каналізаційних колекторів. Натомість у ПАТ «АЗОТ» стверджують, що на утримання очисних споруд підприємство щорічно спрямовує понад 50 млн. грн.

«Перед тим як підтримувати такі політичні заяви, підрахуйте, в яку суму обійдеться місту обслуговування цих очисних споруд», – наголосив Ігор Кривошеєв.

Депутат Іван Сухарьков прямо заявив про політичний тиск.

«У міськраді складається така ситуація: як тільки починаються політичні протистояння, заручником стає «Азот», – зазначив він.

Нагадаємо, ПАТ «АЗОТ» виступає соціальним партнером для міста. Свого часу підприємство списало борг «Черкасиводоканалу», подарувало місту 16 тролейбусів, надає шефську допомогу 10-ти школам Черкас, виробляє та встановлює ігрові та спортивні майданчики в місті. Незважаючи на складні економічні обставини, в яких нині опинилося підприємство, воно продовжує виробляти добрива для вітчизняних аграріїв та давати робочі місця кільком тисячам черкасців.

Все це перекреслюється банальними політичним протистоянням.

 

 

Залиште коментар