Депутати облради не внесли зміни до перспективного плану формування територій громад

Депутати облради не внесли зміни до перспективного плану формування територій громад

Три години обговорень і взаємозвинувачень, і все – безрезультатно. Депутати Черкаської обласної ради знову не проголосували за внесення змін до перспективного плану формування територій громад.

Більше того, це питання навіть не включили до порядку денного. Хоча спочатку у проекті воно значилося під №1, голова обласної ради запропонував його не включати, адже воно не було розглянуто на засіданні відповідної комісії обласної ради. Мовляв, якщо навіть проголосувати за нього, через порушення процедури регламенту його можна буде оскаржити у суді.

На засіданні виникло словесне протистояння між заступником голови ОДА Ярославом Березанем (відповідальним за складання цього перспективного плану) і головою облради. Вельбівець звинувачував посадовця у тому, що той дуже пізно, а саме – напередодні, подав проект рішення змін до апарату ради, а також не врахував під час складання цього плану інтересів громад.

На сесію приїхали люди з районів. Вони хотіли відстояти свої інтереси по об’єднанню. Жителі села Яблунів Канівського району проти об’єднання з Литвинцем, натомість хочуть до Канева. Привезли і відповідні плакати.

Свою незгоду із деякими проектами об’єднань, запропонованих у змінах до перспективного плану, висловлювали і депутати.
– Ми не будемо підтримувати перспективний план, поки не врегулюють питання по Яблуневу. Також зверталися люди і з Золотоніського району, там є питання. Невже важко написати в перспективному плані те, що хочуть люди, і ми б давним-давно прийняли це рішення. Поки не буде виправлено перспективний план, смислу немає приймати це рішення, – зазначив депутат-«батьківщинівець» Михайло Мушієк.

– Якщо населені пункти хочуть об’єднуватися у якомусь іншому форматі з 2015 року, у них було 3 роки це зробити. Якщо людина хоче в туалет, вона іде в туалет, а не чекає, поки станеться непоправне. Правильно? Процес не зупинений. Можна і далі робити об’єднання територіальних громад. Стільки, скільки говорили цьогоріч про перспективний план – його могло бачити вже дуже багато людей. На всі засідання експертної групи завжди запрошувалися депутати. Не треба казати, що цей процес якийсь прихований. Якщо вибори в населеному пункті не призначені на кінець року, вони можуть ухвалити рішення про утворення ОТГ, – заперечив Березань.

Після майже трьох годин виступів, промов і пропозицій, серед яких були і заклики до відправлення у відставку Вельбівця і Березаня, внесення у порядок денний питання про зміни до перспективного плану не набрало достатньої кількості голосів депутатів.

Залиште коментар