Кандидатка в нардепи по 194 округу пройшла тест на детекторі брехні

Кандидатка в нардепи по 194 округу пройшла тест на детекторі брехні

Кандидат по 194 виборчому округу від ВО “Батьківщина” Світлана Кузмінська пройшла перевірку на поліграфі. Про це повідомляє “Вичерпно“.

– Для мене це питання було принциповим, оскільки прекрасно розумію, що тривалий час на мене виливали інформаційний бруд мої опоненти із “Черкасиобленерго”. Нелегко проходити подібну перевірку, коли ти керівник такого великого підприємства. Але мені нема чого приховувати перед виборцями, тому я і пішла на такий крок, — відзначила Світлана Кузмінська.

Питання 1. Чи виводили Ви гроші із рахунків “Черкасиобленерго” на рахунки компанії “Енергомережа” Дмитра Крючкова за договорами про переведення боргу?

– Ні, я не виводила кошти з рахунків “Черкасиобленерго” за названими договорами і не підписувала таких, займаючи посаду виконуючої обов’зки голови Правління.

Питання 2. Чому на підприємстві “Черкасиобленерго” трудовому колективу декілька місяців за часів Вашого правління не виплачувалася заробітна плата?

– За час мого правління, а саме до кінця березня 2017 року заборгованність по заробітній платі була за 1,5 місяці саме за лютий та аванс березня. На підприємстві справді була складна фінансова ситуація: з початку 2015 року після зміни керівника НКРЕКП на Дмитра Вовка, комісія почала застосовувати на постійній основі так званий “нульовий алгоритм” відрахування коштів на рахунки енергопостачальників після сплати своїх рахунків споживачами. Враховуючи специфічність енергетичної галузі – ця санкція застосовувалась і раніше регулятором, але виключно на декілька днів. Але комісія на чолі з Вовком вирішила, що це єдиний спосіб адміністративного впливу на енергопостачальні компанії, які не повному обсязі виконують свої зобов’язання перед ДП “Енергоринок”. У “Черкасиобленерго” є споживач як з політичною особливістю, так і з технологічною – хімічне підприємство “Азот”. Саме дане підприємство з 2015 року опинилось в складній фінансовій ситуації, з політичних мотивів щодо власника підприємства Дмитра Фірташа. Як прийнято називати останнім часом – його почали “віджимати”, про що свідчило – зняття міністерством агрополітики України мита для ввезення в Україну мініральних добрив з Російської Федерації. І саме це управлінське рішення уряду зробило не конкурентним мініральні добрива, які виготовляє “Азот” з подібним, але з РФ. Це обумовлено собівартістю виробництва – в осові якої левова доля належить вартості газу. Тому добре зрозуміло, що вартість добрив з РФ суттєво дешевше. Ситуацію по кінцевій вартості для аграріїв України вирівнювало ввізне мито. Але з початку 2015 року влада Порошенка вирішила обнулити хімічну промисловість України і заробляти на “відкатах” по ввезенню міндобрив з Росії.

Але повернемось до поставленого питання: саме неоплата за спожиту електроенергію “Азотом” у нас було зумовлена неповна оплата “Енергоринку”. Споживання “Азота” на той час було близько 80-90 млн грн щомісяця. Ми намагались достукатись до центральної влади задля того, щоб звернути увагу на те, що всі галузі народного господарства пов’язані між собою. І якщо знищувати хімічну – це потягне за собою енергетичну, і тут без правильного і зваженого ручного регулювання не обійтись. Але це було марно, мене замість цього на спільних нарадах за участю Енергоринку, НКРЕКП, Міністерства енергетики, НЕК Укренерго – називали, що я таким чином лобіюю інтереси Фірташа. Після чого я зрозуміла, що спасіння утопаючіх – справа рук самих утопаючих. І почала через суди домагатись реструктуризації боргу перед ДП “Енергоринок”. Тому таким чином ми реструктуризовали борг за 2015 рік і виконували цей графік в повному обсязі і в обумовлені роішенням суду строки. І тому ми витягнули 2015 та 2016 рік на “нульовому алгоритмі”. І саме на початку 2017 року – ми почали реструктуризацію боргу за 2016 рік. Але саме ДП “Енергоринок” є ініціатором по стягненню боргу с енергопостачальника, в рамках якого ми, як боржник подаємо клопотання щодо пропозиції реструктуризації боргу виходячи обрунтування фінансово-економічного стану підприємтва. І дана заява про стягнення 614 млн грн була подана ДП “Енергоринок” на початку квітня 2017 року через 3 місяці згідно господарського кодексу України.

Тому в квітні 2017 року – заборгованність перед ДП “Енергоринок” була би реструктуризована і існує така практика в господарському суді і не лише з “Черкасиобленерго”. Але в середині квітня, повторно люди Кононенка здіснюють незаконну зміну мене як керівника і “новоявленний керівник” Олег Самчук, використовуючи ситуацію, починає розкачувати підприємство і вводячи в оману трудовий коллектив в цілому, використовуючи людей як свій захист. І саме він – діями працівників в судовому засіданні відмовляється від клопотання, яке подавала я – як керівник щодо реструктуризації боргу на 20 років з місячною оплатою зобов’язання 3,3 млн грн, що було абсолютно реальним для Черкасиобленерго при будь-якій ситуації. І чесно кажучи, я до цих пір не розумію, цього не далекоглядного кроку як керівника.

Саме ця ситуація і відтягнула швидку можливість отримання 100% алгоритму відрахуваннь коштів на рахунок Черкасиобленерго. І тому Самчук почав використовувати людей як проти мого повернення на свою посаду, оскільки мене поновили на посаді через 3 тижні, так і проти дій НКРЕКП. А на це пішло багато ресурсу як людського, так часового. Лише через 8 місяців за допомогою небайдужості до ситуації народних депутатів України та радикальних методів самого трудового колективу змогли домогтися від НКРЕКП зняття “нульового алгоритму” з “Черкасиобленерго”. Але мені досі шкода часу і людей, які були доведені до відчаю не лише неотриманням заробітної плати, але й постійним маніпулюванням і підбуренням на протестні акції.

Питання 3. Чому Ви, як керівниця ПАТ “Черкасиобленерго”, допустили ситуацію, що перед підприємством виникла заборгованність від ПАТ “Азот” у розмірі 1,3 млрд грн, і Вами не було зроблено жодних дій, щоб ці гроші почали виплачуватися?

– При мені заборгованність “Азота” перед “Черкасиобленерго” була біля 1,1 млрд грн. Станом на сьогодні 1,6 млрд, і це вже приріст не при моєму керівництві. По-друге, я вживала всіх дій, які мені дозволяв і диктував Закон. Справа в тому, що згідно правил, постачальник повинен відключати боржників від електропостачання задля недопущення приросту заборгованості. Але “Азот” не простий споживач технологічно, як я і говорила вже, а саме це підприємство хімічної промисловості з вибухонебезпечними речовинами в своїй виробничій технології, а саме на черкаському “Азоті” – зосереджені цистерни з аміаком, і елетроенергія необхідна для оходження даної речовини.

Тому “Азот” і мало як технологічну броню так і екологічну і ми не мали права ні законного ни морального відключити дане пітприємство, хоча постійно проводили обмеження потужності до рівня екологічної броні. Ці всі записи є як в диспетерських журналах обленерго, так і в диспетчерських журналах магістральних високольтних мереж. І у Вас є можливість перевірити мої слова.

Крім того, ми вживали всіх дій по стягненню заборгованності за спожиту електроенергію з боржника в повному обсязі з усіма нарахованими штрафними санкціями згідно договору на постачання в судовому порядку. І саме штрафні санції – які були нараховані та стягненні в розмірі понад 350 млн грн в повному обсязі і були отримані на рахунки “Черкасиобленерго”, і саме це допомагало покривати різницю щодо дефіциту на рахунках для здійснення господарської діяльності підприємства.

Висновки робіть самі щодо того, робилась чи не робилась робота по стягненню коштів і зменшення приросту заборгованості.

Питання 4. За версією НАБУ, Ви домовились із підприємством “Енергомережа” Крючкова та “Азотом” олігарха Фірташа, що за поставлену електроенергію “Азот” розрахується з Крючковим. А він вже потім віддасть гроші облененерго (це 300 млн грн), але так цього і не зробив. Чи це правда?

– Дане питання хочу розділити на дві складові: перша — наявність заборгованості “Енергомережі” перед “Черкасиобленерго” за договорами переведення боргу та існування господарських взаємовідносин; друга – це версія НАБУ. Ці дві теми, на жаль, не переплітаються.

Отже, щодо договорів про переведення боргу – я вже відповідала в першому запитанні, що договорів мною підписаних і визнаних немає і не було. Саме це підтверждує той факт – що у “Черкасиобленерго” ніколи не було дебітора в вигляді “Енергомережа” за поставлену елетроенергію “Азоту”. І це, до речі, відображено в білінгу компанії і в актах перевірок НКРЕКП. Все це доступно, і Ви можете перевірити правдимість моїх слів.

А от якраз заборгованність “Азота” в повному обсязі була стягнена в судовому порядку і рахувалась і рахується в бухгалтерському обліку як дебіторська заборгованність ПАТ “Азот” перед ПАТ “Черкасиобленерго” за спожиту електроенергію. Таку інформацію також можна отримати в бухгалтерському відділі.

Щодо версії НАБУ – це взагалі багатогранна історія. Перш за все, досі крім фабули самої кримінальної справи, яка була відкрита Ситником задля можливості впливу Порошенко-Кононенко на олігарха Фірташа та бізнесменів братів Суркісів з метою тиску та віввертого шантажу. Адже мене заставляв на початку 2016 року як заступник голови ФДМУ – Державін (людина Кононенка-Порошенка), так і детективи НАБУ на чолі з усіма своїми керівниками давати покази на Фірташа і Суркісів, яких я не знаю і не бачила вживу. Я не просто відмовилась, а назвала кожному з них речі своїми іменами. Після чого отримала “привіти” вже збоку генеральної прокуратури. Тому ця справа була зфабрикована та роздута ЗМІ задля шантажу саме цих осіб і немає ніякого відношення до заборгованності “Азота”.

До речі, до сьогодні мені не вручено жодної підозри з цього приводу. А варто нагадати, що справа вже розслідується з липня 2016 року, тобто 3 роки. Робіть висновки самі – орган НАБУ був створений з такою вірою людей у справедливість, а насправді був ручним інструментом для “обліченія” всіх без винятку, хто мав гроші, і кого хотіли пограбувати Кононенко-Порошенко.

Питання 5. Ви ніколи не були пов’язані із “Батьківщиною”, а тут несподівано йдете від цієї політичної сили у Верховну Раду. Хто пролобіював для Вас найрейтинговіший 194 виборчий округ?

– Цікаво, звідки у Вас інформація, що я ніколи не була пов’язана з “Батьківщиною”?! Мушу Вас розчарувати, я вже більше 3 років знайома з Юлією Володимирівною, і після Революції Гідності підтримувала її намагання достукатись до свідомості громадян України задля спільної боротьби з безладом і свавіллям в усій енергетичній галузі без винятку. Адже саме “Черкасиобленерго” були заявниками в адміністративні суди щодо визнання дій НКРЕКП – і ми отримали перемогу. Після чого НКРЕКП, щоб зняти з себе відповідальність – банально переписували постанову. Тобто ми вже певний час паралельно робимо роботу задля отримання спрведливих рішень регулятора.

Я, маючи фахову спеціальність і приналежність саме енергетичній галузі, домомагаю “Батьківщині” розкладати на “електрони” складні фізичні процеси.

До речі, і нападки всі з боку минулої влади були спрямовані на мене саме через це.

Я не була партійною до балотування і зараз такою залишаюсь. Нас поєднує з “Батьківщиною” спільне економічне бачення країни і фукціонування енергетичного ринку задля зменшення тарифів на енгергоносії.

Звідки я взяла 194 виборчий округ?! Для мене це взагалі було як грім серед ясного неба. Але саме Юлія Володимирівна відправила мене на той округ, де мене, можна сказати, знечестили і несправедливо оговорили. І саме мені є що сказати громаді 194 округу. Відносно рейтингів – тут велике питання, кандидатів дуже багато. Але потрібно обирати лідера-депутата, який зможе в парламентській більшості відстояти інтереси громади і сприяти розвитку і покращення умов життя населення.

Питання 6. З якою метою Ви вирішили балотуватися у Верховну Раду?

– Тут можна було б розповісти Вам свою передвиборчу програму, як кандидата в народні депутати, але я не буду розповідати за кожен пункт за браком часу, а повідомлю основні її тези: я повністю підтримую чіткий курс міського голови Черкас від ВО «Батьківщина» Анатолія Бондаренка щодо оновлення галузей ЖКГ, медицини, освіти, спорту. А також завдяки своїм професійним знанням та навикам забезпечу зменшення вартості енергоносіїв. А саме — забезпечення енергетичної незалежності міста Черкаси. Сприятиму виділенню із державного бюджету коштів та залученню грошей з міжнародного банку ЄБРР для розбудови гідро-аккумулюючої електричної станції, вікористовуючи Черкаську дамбу. Що призведе до зменшення тарифів на електроенергію в рамках нової моделі енергоринку, використовуючі ринок двосторонніх договорів між генеруючою станцією та гарантованим постачальником електроенергії. В свою чергу – зменшення тарифів на електроенергію призведе до зменшення цін на товари господарського вжитку всього регіону в цілому.

Я переконана, що ефективна взаємодія міської влади Черкас із народним депутатом, який входить до складу більшості парламенту і команди майбутнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, дасть для громади ефективний результат.

 

Залиште коментар