Митрополита УПЦ (МП) судитимуть

За матеріалами СБУ перед судом постане клірик УПЦ (МП), керівник Черкаської єпархії. Про це повідомляє Управління СБ України в Черкаській області.
На зображенні може бути: 2 людини та текст
Слідчими органів держбезпеки зібрано вичерпну доказову базу, митрополиту інкримінують виправдовування російської агресії та розпалювання міжконфесійної ворожнечі.
Нагадаємо, що саме за вказівки керівника єпархії з 2020 року було «модернізовано» відомчий сайт. Його створили за шаблоном РПЦ, з використанням російського програмного забезпечення.
Здійснюючи постійне адміністрування через підпорядкованого представника єпархії, митрополит наповнював сторінки деструктивним контентом з прокремлівських інтернет-ресурсів, де відкрито виправдовують збройну агресію рф та воєнні злочини російських військових.
Сайт мав відкритий доступ для користувачів, а також можливість переходити за посиланнями на пропагандистські російські сторінки РПЦ.
За даними розслідування, клірик також у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян, в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки з початку цього року повідомили митрополиту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ч.1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
▪️ ч.2 і ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Наразі до суду направлено обвинувальний акт. Заходи з викриття та розслідування проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Залиште коментар