На вшанування “кіборгів” до черкаського музею з’їхалися гості з різних куточків УКраїни

На вшанування “кіборгів” до черкаського музею з’їхалися гості з різних куточків УКраїни

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулася пам’ятна акція, приурочена до вшанування захисників Донецького аеропорту. Відтак, у стінах виставкової зали, присвяченої антитерористичній операції в Україні, зібралися «кіборги», АТОвці, волонтери й рідні тих, чиє життя зупинилося від ворожого втручання на українську землю.

Про це інформує “Нова Доба“.

Ідея організувати такий пам’ятний захід виникла у колишньої працівниці музею, чий син – Панченко Олексій – загинув, боронячи терени України в Донецькому аеропорту. Дату обрали не випадково, адже саме 19-20 січня по всій Україні відбуваються подібні пам’ятні заходи.

“Важко… важко… важко… щоденно нести такий тягар у своїй душі, шукаючи відповіді на питання, на які наврядчи це вже хто відповість, – розпочав захід батько загиблого «кіборга» Анатолій Панченко. – Рідним не потрібно нічого з того, що нині пропонує держава: ні гроші, ні землі. Дитину цим не повернути, а ходіння провладними кабінетами лише принижує… Ця війна не відрізняється нічим від Першої чи Другої світової війн. Ті ж втрати, жертви й та сама пролита кров”.

Щирі обійми побратимів, сльози на очах та спогади про страшні часи, які й досі ніяк не покинуть Україну. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто несе свою варту вже на небі, словами подяки – присутніх у залі, прикрашеному деражавними прапорами та експонатами безпосередньо із зони бойових дій.

“Від самого початку російсько-української війни ми почали збирати експонати й поповнювати виставку: і самі зверталися до волонтерів, і нам безпосередньо допомагали люди, що там перебували, чи рідні тих, кого ця війна забрала. Є тут речі й «кіборгів» з Донецького аеропорту, тому символічно акцію вирішили провести саме тут”, – говорить заступниця директора з наукової роботи Тетяна Григоренко.

Директор ЧОКМ Ірина Собко зауважує, що до підготови пам’ятної акції долучилися усі працівники музею.

“Ми тривалий час збирали інформацію, зверталися до родин загиблих, водночас запросили учасників бойових дій, зокрема і оборонців Донецького аеропорту для того, щоб вшанувати пам’ять полеглих і підтримати тих, хто вижив, – розповідає Ірина Собко. – Всі учасники охоче відгукнулися, приїхали на акцію не лише черкащани, а й з різних куточків України”.

Так, у стінах музею лунали прізвища загиблих у Донецькому аеропорту черкащан, згадували побратимів, спілкувалися між собою службовці різних військових бригад, дякували волонтерам і військовим за мужність та героїзм, а також молилися, аби збройний конфлікт, який і до нині залишає рани на українській землі й відбирає її синів, завершився.

Залиште коментар