Психологічної допомоги потребує більше людей, ніж медичної, – рятувальники

Психологічної допомоги потребує більше людей, ніж медичної, – рятувальники

“Про головне ” вже інформувало читачів про те, що в управлінні ДСНС України у Черкаській області тиждень тому почав працювати цілодобовий телефон екстреної психологічної допомоги – 0635037207. Черкаські рятувальники підбили підсумки перших семи днів роботи гарячої лініїі.

“Проаналізувавши роботу першого тижня гарячої лінії психологічної допомоги, ми спробували розібратися у ситуації, що склалася.

По перше, кількість дзвінків переконала у тому, що психологічної допомоги на сьогодні потребує більше людей ніж медичної у лікуванні вірусної інфекції.

По друге, люди абсолютно не знають, як боротися із панікою та стресом.

Переважна кількість людей, що звернулися по допомогу, не змогли налагодити комунікацію із своїми близькими, особливо старшим поколінням. Батьки, не хотіли дослухатися до справедливих, відносно даної ситуації, рекомендацій своїх дітей не виходити на вулицю. З одного боку турбота про батьків, але мабуть варто її підкріпити реальними справами, закупити для батьків продуктів, ліки.

Друга категорія, а це майже кожен п`ятий, не змогли впоратися із отриманою інформацією і легко піддавалися панічним атакам. Приводом тут могло стати що завгодно, від спільної із сусідом поїздки в ліфті, до малої відстані до людини в черзі. Люди скаржаться на підвищений тиск, серцебиття, важкість у грудях. У такому стані майже усі переконані, що вже захворіли.

Третя категорія, це психічно хворі люди. Весна серед психіатрів вважається важким сезоном, адже саме весною загострюються прояви психічних відхилень у їхніх пацієнтів. А коли в цей час і серед оточуючих цих людей починаються психічні розлади, то ситуація істотно погіршується.

Нажаль є ще одна категорія, це люди, яких безпосередньо зачепила війна на сході, ветерани війни та внутрішньопереміщені особи. Ці люди також опинилися в зоні дії одночасно трьох негативних факторів, – економічної нестабільності, відчуття непотрібності і невизначеності епідеміологічної ситуації.

Звісно кожен дзвінок, будь яке звернення для нас має велике значення. Часто, щоб зняти нервовий синдром, спілкування з людиною триває і годину і дві. Інколи, коли вимагає ситуація, аби допомогти доводиться залучати фахівців з психічних розладів, з якими у нас встановилися добрі партнерські стосунки.

Підсумовуючи роботу лінії “гарячої психологічної допомоги” можна зробити висновок. Якщо у вас високий рівень тривожності, інформація про карантин і загрозу епідемії може стати для вас «останньою краплиною», яка довзолить затопити ваш розум панічною атакою. Треба про це пам’ятати і робити усе можливе аби допомогти собі.

Декілька простих але з огляду на досвід дієвих порад від психолога Управління ДСНС Лесі Коротяєвої:

Перегляньте свої джерела інформації. Зменшіть надходження негативної інформації. Нажаль, для багатьох людей, соцмережі – це можливість «злити» свій негатив, агресію, злість, нетерпимість. Тож вам вирішувати наскільки це вам потрібне.

Попрацюйте над своїм внутрішнім світом, беріть навушники і слухайте музику, аудіокниги, займіться медитацією, головне відволіктись бодай на 10 хвилин від поганих думок.

У вас є літні родичі, дідусі-бабусі похилого віку,- закупіть їм продукти, ліки. Це їх заспокоїть. Це таке покоління. Переживши війни, голод – для них важливі запаси продуктів. Вмикайте їм серіали замість новин.

Фізичні вправи, прості емоції, позитивне спілкування надзвичайно важливі для таких непростих періодів.

І головне, важливо не боятися, не перейматися небезпекою вірусу, а зміцнювати власний імунітет. А це не лише фізичні вправи, вітаміни і харчування, це – ваші настрій, думки, емоції і оточення.

Завершуючи кожну розмову по “гарячій лінії” психологи Управління завжди дають своєму співрозмовнику мета та завдання. Зазвичай вони прості. Ми повинні вийти з епідемії зберігши власне здоров`я, здоров`я рідних та близьких, а також стійкість власної психіки.

Не боріться самі з собою, у думках, у діях, – якщо ви вирішили вижити, то робіть усе можливе аби так і було, і тоді навіть доля обов`язково буде на нашому боці. А психологи управління ДСНС завжди вам допоможуть, вислухають, підтримають, порадять, цілодобовий телефон екстреної психологічної допомоги ☎ 0635037207”, – повідомляє офіційний сайт управління ДСНС України у Черкаській області.

Залиште коментар