Як не піддатися паніці через новини про коронавірус: поради психолога

Як не піддатися паніці через новини про коронавірус: поради психолога

Інна Кукуленко-Лук`янець – кандидат психологічних наук, інтерв`ю “Про все

По-перше, ситуація вже є: і паніка, і карантин, змінити нічого не можна, треба прийняти. Про те, яка профілактика має бути при коронавірусі лікарі скрізь говорять і пишуть. Можна почитати. Паніка – явище дуже складне, емоційно заразне і швидко поширюється.

Ми живемо в час, коли не лише інформація швидко розлітається, але й віруси. Паніка – це страх. Емоція, котра має нас захищати, часто «перегинає палку» і лякає нас самих.

Прикро, що представники місцевої влади роблять заяви, де вони не погоджуються з рішенням Уряду. Про це можна говорити в своїх кулуарах, але не робити офіційних заяв на публічних платформах. Якщо ви погодилися працювати в держслужбі, то має бути розуміння відповідальності, котра на вас, має бути вертикаль влади і єдині рішення. Це мінімум не культурно, максимум – не професійно.

Для людей – це додаткова паніка, вони очікують від влади тієї впевненості, котрої немає у самих. І не знаходять. Тому що знову «вмикаються» політичні ігри, протистояння, про людей ніхто не думає.

Тепер конкретні поради:

– Якщо у вас і так високий рівень тривожності інформація про карантин і загрозу епідемії може стати для вас «останньою соломинкою». Пам’ятайте про це і бережіть себе самі;

– Мінімізуйте надходження негативної інформації. Обмежте телебачення, соцмережі, Інтернет;

– Якщо ви на роботі, де всі про це говорять – беріть навушники і слухайте музику, аудіокниги, медитації тощо.

– Якщо не можете без Фейсбуку, а стрічка вся в паніці: відкоригуйте її. Ви можете залишатися друзями (для багатьох це важливо), але відписатися від тих людей (unfollow) інформація в стрічці яких є для вас тривожною, загрозливою або неприємною. Не забувайте, що для багатьох людей, соцмережі – це можливість «злити» свій негатив, агресію, злість, нетерпимість. І ви самі вирішуєте – будете ви в цьому купатися чи ні;

– У кого є батьки, дідусі-бабусі похилого віку закупіть їм продукти, ліки. Це їх заспокоїть. Це таке покоління. Переживши війни, голод – для них важливі запаси продуктів. Вмикайте їм серіали замість новин;

– Свіже повітря, прості емоції, позитивне спілкування – дуже потрібні для таких періодів. Я називаю це «заземленням»;

– І пам‘ятайте: важливо не тікати від вірусу, а укріплювати власний імунітет. А це не лише вітаміни і харчування, це – ваші думки, емоції і оточення.

Залиште коментар