Юрій Тренкін: Україна має стати державою-виробником, а не сировинним додатком Європи

Юрій Тренкін: Україна має стати державою-виробником, а не сировинним додатком Європи

Нова стратегія розвитку аграрної сфери, запропонована Юлією Тимошенко, покликана продемонструвати українцям більш досконалий та прогресивний підхід розбудови вітчизняного сільського господарства. Головна мета курсу – це максимальна підтримка і надання нових механізмів розвитку для людей, які працюють на землі, безцінного капіталу, який ми стрімко втрачаємо.

Які ж причини сьогоднішніх негараздів? Насправді, вагомих причин декілька: це і примітивна модель господарювання, орієнтована на експорт сировини, а не готової продукції, і відсутність реальної державної підтримки фермерських господарств, і максимальна тінізація агробізнесу олігархами, і, що надзвичайно суттєво ¬– вкрай неефективний державний менеджмент. Всі ці недоліки призводять то того, що за різними світовими рейтингами, наша держава, по суті, найбідніша країна з найбагатшим потенціалом. Саме тому вкрай необхідно кардинально змінити систему, яку сьогодні впроваджує чинна влада.

Нагадаю, що в березні цього року «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко разом із ГО «Всеукраїнська аграрна рада» і громадською спілкою «Аграрний союз України» підписали Всеукраїнський меморандум «Новий аграрний курс України». Новий аграрний курс – це комплекс заходів, що включає в себе декілька напрямків дій, зокрема, передбачається наведення порядку із сільськогосподарською землею, повна інвентаризація такої землі та припинення тіньового розбазарювання найціннішого ресурсу країни. Далі буде наведено лад з орендними відносинами та попереджено будь-які спроби рейдерства. Також, існує гостра необхідність повної детінізації всіх процесів в аграрному комплексі, наведення порядку з системою оподаткування – повернення аграріям всіх податкових преференцій та введення єдиного аграрного податку.

Окрім того, серед акцентів нового аграрного курсу – необхідність докорінної зміни грошово-кредитної політики, спрямованої на підтримку та розвиток аграрного сектору – перехід на доступні довгострокові кредити до 5% річних.
Серед пріоритетів курсу Юлія Тимошенко також назвала розвиток сімейного фермерства. На моє глибоке переконання, створення невеликих фермерських господарств та їх підтримка на регіональному та загальнодержавному рівнях – це потужний крок до розвитку національного фермерства і як результат – відродження українського села. Зауважу, що саме сімейне фермерство складає основу сільського господарства багатьох розвинених країн світу. А це означає, що воно вже довело свою ефективність.
І, мабуть, найголовнішим та найбільш амбіційним завданням Нового аграрного курсу України є перетворення нашої держави з постачальника сировини на виробника високоякісної сільськогосподарської продукції. Як зазначила Юлія Тимошенко, станом на сьогодні аграрний комплекс приносить Україні 18 млрд. євро прибутку, і це крихти. Стратегія України – припинити торгувати сировиною. І за прикладом заможних європейських країн, продавати готовий продукт. Реалізація готової продукції сприятиме збільшенню доходів аграрного комплексу на зовнішніх ринках мінімум у 10 разів! А це щонайменше 180 млрд. євро, які можуть стати потужним фінансовим ресурсом, що дозволить Україні інвестувати кошти у різні галузі економіки.

Звісно, це амбіційна та складна мета, але вона цілком реальна. Для її втілення нам необхідна тверда політична воля та чітке й послідовне виконання Нового аграрного курсу.
І важливо завжди пам’ятати, що розвиток аграрної галузі – це запорука процвітання України.

Залиште коментар