У департаменті соцполітики обговорили, як знизити рівень виробничого травматизму

У департаменті соцполітики обговорили, як знизити рівень виробничого травматизму

У департаменті соціальної політики Черкаської міської ради 02 лютого під головуванням директора департаменту Оксани Мовчан відбулося засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення в м. Черкаси. Одне з найголовніших питань, яке розглянули під час зустрічі, – контроль за зниженням рівня травматизму при використанні газу в побуті, дитячого травматизму на дорогах міста та виробничого травматизму на підприємствах.
На засіданні ради йшлося про проведену в 2016 році роботу. Про проблемні питання звітували заступник начальника виробничо-технічного відділу ПАТ «Черкасигаз» Віталій Кононенко, заступник начальника управління патрульної поліції в м. Черкаси Костянтин Дронгаль та заступник начальника відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Черкаси Ірина Савенко.
Зокрема, серед окреслених проблемних питань ПАТ «Черкасигаз», – відсутність актів  виконання планових робіт щодо перевірки димових та вентиляційних каналів ОСББ: «Дніпровська хвиля», «К-29», «Альфа», «Беркут», «Чехова,6», «Воля». А це є порушенням Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 № 285, а також встановлення будівель і споруд в охоронних зонах підземних газопроводів, а саме встановлення на невитриманій відстані від осі газопроводів магазинів, кіосків, гаражів, тощо. На теперішній час зафіксовано 44 випадки порушень охоронних зон газопроводів.
За інформацією заступника начальника управління патрульної поліції Костянтина Дронгаля, у 2016 році на вулицях міста зафіксовано 266 дорожньо-транспортних пригод. У них 12 осіб загинуло та 345 отримали травми різного ступеня тяжкості. Окрім того, у місті зафіксована 31 автопригода, внаслідок чого 36 дітей було травмовано (19 пасажирів; 11 пішоходів та 6 велосипедистів).
У рамках профілактичної роботи з попередження дитячого травматизму на дорозі патрульною поліцією здійснено 279 візитів до шкільних навчальних закладів (провели бесіди в 5942 класах), та 41 візит до дошкільних навчальних закладів (197 груп). Проведено 25 зустрічей із дітьми у позашкільних літніх таборах та 27 зустрічей з батьками на батьківських зборах.
За словами заступника начальника відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Черкаси Ірини Савенко, рівень виробничого травматизму та профзахворюваності нині знизився. На підприємствах міста у 2016 році сталося 27 нещасних випадків. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року кількість нещасних випадків зменшилась на 40%. 
З метою попередження травматизму невиробничого характеру в місті Черкаси: на воді, транспорті, від пожеж, газу, електричного струму, дитячого травматизму, департаментом соціальної політики розроблено План першочергових заходів з профілактики травматизму на 2017 рік, який  затвердила рада з питань безпечної життєдіяльності населення в м. Черкаси на своєму засіданні.

Залиште коментар