Портрет скандального судді: що відомо про «Кірєєва черкаського походження» суддю Паламаря?

Портрет скандального судді: що відомо про «Кірєєва черкаського походження» суддю Паламаря?

Нещодавно Черкаси сколихнула шокуюча звістка. Усі зміни до міського бюджету, ухвалені на сесії 22 серпня, призупинені завдяки ухвалі судді Черкаського окружного адмінсуду Петра Паламаря. Відповідний позов подав депутат міської ради Олександр Радуцький. Фінансисти та керівники департаментів б’ють на сполох. Рішення безпрецедентне, воно може зупинити роботу комунальних підприємств (водоканалу, теплокомуненерго, електротрансу), не дозволить харчувати хворих у лікарнях, дати тепло у садочки та інше.


Заступник начальника відділу загально-правових питань Катерина Пидорич дала юридичне трактування такому рішенню:

– Ухвала, про яку йдеться, винесена судом із порушенням норм адміністративного судочинства. Про це, насамперед, свідчить сам момент повідомлення. Згідно з законодавчими вимогами, її примірник негайно надсилається судом до зацікавлених осіб. Натомість про цю ухвалу ми дізналися завдяки тому, що представник позивача в справі приніс копію ухвали в канцелярію виконавчого комітету.

По-друге, заходи забезпечення позову повинні бути співмірними наслідкам цього забезпечення. Тож коли суддя ухвалює подібні рішення, він повинен зважити, про що цей позов, які права, свободи й інтереси позивача порушуються та якими можуть бути наслідки. Як відносно до цього позивача, так і третіх осіб.

Більше з тим – позивач не довів обставин протиправності оскаржуваних ним рішень та тих рішень, на які накладено заходи забезпечення позову.

Суддя може з власної ініціативи скасувати цю ухвалу. Міська рада має право подати клопотання про скасування забезпечення позову, яке суд має розглянути протягом 5 днів. Це найшвидший механізм.

Міський голова Анатолій Бондаренко назвав суддю Паламаря «Кірєєвим черкаського походження». (Нагадаємо, Родіон Кірєєв – скандально відомий суддя часів Януковича, який займався кримінальним переслідуванням Юлії Тимошенко і після революції Гідності утік з України). Ухваливши своє скандальне рішення, суддя Паламар також «утік» на лікарняний. Чи заслужив Петро Паламар порівняння із Кірєєвим? Вирішило розібратися видання «Про головне».

Як свідчить інформація з відкритих джерел, а саме з сайту «Информатор», «суддя Петро Паламар за часів «попередників» забороняв мирні зібрання.
«Встановити обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання Черкаському обласному виборчому штабу об’єднаної опозиції», — йшлося в постанові від 13 липня 2012 року.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/25175993

У 2009 році до Вищої Ради Юстиції надійшла пропозиція від одного з її членів винести подання про звільнення судді Паламаря з посади, проте ця пропозиція була відхилена. Оскандалився тим, що у 2014-му відновив на посаді одіозного начальника обласного управління юстиції Вадима Корчаку, звільненого Міністерством Юстиції за порушення присяги», – йдеться на сайті.

А які має статки цей суддя? Згідно з його декларацією за 2017 рік, він отримав 224,6 тис.грн заробітної плати, 49,2 тис.грн. пенсії і 1200 грн. одноразової допомоги ветеранам війни до дня Перемоги, а також 90 грн. відсотків по вкладу в банку. Ще 73,7 тис.грн. заробітної плати у ЗОШ №20 отримала його дружина Марина Паламар.

У власності родини значиться недобудований житловий будинок площею 72 м2 у Черкасах, квартира Черкасах у 68,9 м2 (спільна власність), квартира у Черкасах у 44,8 м2 (власність дружини), дачний будинок у Черкасах площею 15 м2 (дружини), гараж у Черкасах, дві земельні ділянки (у с.Дубіївка Черкаського району, площа – 1489 м2, власність Петра Паламаря, та у Черкасах – площею 529 м2, власність дружини). Про автомобілі та грошові активи інформація відсутня.

Петро Паламар є членом ГО «Всеукраїнська організація адміністративних суддів» та Черкаська міська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

 

Залиште коментар